Koniec gliwickiego targowiska

Autor: Dziennik Zachodni 23 maja 2014 13:47

Jeszcze dwa lata temu gliwiczanie robili zakupy na balcerku, targowisku w centrum miasta. Na początku 2013 roku targ został zrównany z ziemią, władze miasta zapowiadały, że balcerka przeniosą na ul. Toszecką 2. Rozpisały przetarg na dzierżawę nieruchomości, w której miałaby powstać hala targowa. To przedsięwzięcie się nie udało - informuje "Dziennik Zachodni".

Wykonawcą nowego balcerka miała być firma Centrum Handlowe ABC z Obornik, która wygrała przetarg na dzierżawę nieruchomości od stycznia 2013 roku. Miesięcznie miała płacić miasto ponad 6 tys. zł brutto.

Nowy balcerek miał mieścić się w zadaszonej, ładnej hali z odrębnymi boksami handlowymi. Hala miała mieć 1500 mkw. Byli już nawet pierwsi kupcy zainteresowani handlowaniem przy ul. Toszeckiej 2 w Gliwicach. Niedawno okazało się jednak, że z tych planów nic nie będzie. Wykonawca miał problemy, przesuwał terminy oddania hali targowej - pisze dziennik.

Po wizji lokalnej urzędników okazało się, że niewiele zostało zrobione, dlatego miasto postanowiło umowę wypowiedzieć - przestanie ona obowiązywać na przełomie maja i czerwca. Wykonawca jest winny miastu 100 tys. zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane