Koniec nielegalnego handlu na Krupówkach?

Autor: PAP 18 lutego 2011 10:53

Zakopiańscy przedsiębiorcy zawiązali stowarzyszenie, które ma na celu poprawę wizerunku Zakopanego, m.in. przez usunięcie z Krupówek nielegalnego handlu. - Nie czekając na kolejne nieudane próby rozwiązania problemu nielegalnego handlu przez władze miasta, postanowiliśmy działać sami - powiedziała inicjatorka powołania stowarzyszania "Zakopiańskie perspektywy" Iwona Pawłowska.

Według przedsiębiorców, którzy prowadzą legalną działalność przy Krupówkach, przez nielegalny handel uliczny słabnie prestiż miasta i obniża się jakość usług. Przedsiębiorcy skarżą się, że tzw. handlarze okazjonalni utrudniają im działalność i odbierają klientów.

Pod listem popierającym nowopowstałą organizację podpisało się już tysiąc osób. Lista ma być przedstawiona władzom Zakopanego.

Z problemem ulicznego handlu, który psuje wizerunek miasta, władze Zakopanego bezskutecznie zmagają się od lat. Zdaniem wiceburmistrza, Wojciecha Solika, aby zlikwidować nielegalny handel, który jest zmorą nie tylko Zakopanego, potrzebna jest ustawa, która rozwiązywałaby ten problem.

Stowarzyszenie "Zakopiańskie perspektywy" chce szybkiego rozwiązania tego problemu poprzez uchwałę miasta zakazującą handlu na deptaku, łącznie ze straganowym handlem oscypkami. Dla legalnie handlujących straganiarzy stowarzyszenie chce wydzielenia miejsc na zakopiańskich placach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,02

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane