Kontrahenci Jedynki chcą złożyć pozew zbiorowy o wyłudzenie pieniędzy

Autor: Gazeta.pl Rzeszów 26 marca 2014 10:53

Pozew zbiorowy o wyłudzenie pieniędzy planują złożyć kontrahenci rzeszowskiej sieci sklepów Jedynka, wchodzącej w skład Południowej Grupy Kapitałowej. Sama spółka chce upadłości układowej, której żąda także siedmiu wierzycieli - informuje Gazeta.pl Rzeszów.

Wśród nich jest spółdzielnia mleczarska z Jasienicy Rosielnej. Jedynka jest winna spółdzielni około 40-50 tys. zł. Ponieważ sieć nie reagowała na żadne wezwania, spółdzielnia złożyła wniosek o upadłość. Około 200 tys. zł długu Jedynka ma wobec zakładów mięsnych Smak Górno z Górna. Jak mówi Mieczysław Miazga, prezes Smak Górno, przedsiębiorcy planują złożyć pozew zbiorowy przeciwko sieci. Uważają, że towar został od nich wyłudzony.

Upadłości Jedynki chce także Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie, który wynajmuje spółce siedem budynków i jeden magazyn na terenie miasta. Jedynka jest winna MZBM około 500 tys. zł z tytułu niezapłaconych czynszów. MZBM chce zawrzeć ugodę w sądzie i jest szansa, że wycofa wniosek o upadłość spółki.

Jedynka ma 24 sklepy na terenie całej Polski, najwięcej w Rzeszowie. Ostatni sklep otworzyła 9 lipca ubiegłego roku w Warszawie. Półki świecą pustkami. Ten sam towar jest rozmieszczany jak najszerzej, by klienci mieli wrażenie, że na półkach coś stoi. Telefony do sekretariatu firmy są wyłączone. Firma tłumaczy ten stan rzeczy złożeniem wniosku o upadłość oraz zaistniałymi w tej sytuacji trudnościami w relacjach z kontrahentami - czytamy w Gazeta.pl Rzeszów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • były pracownik 2014-09-03 13:49:43

    Ktoś wie gdzie się można dowiedzieć czegoś w tej sprawie?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane