PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kontrole na targowisku w Kraśniku

Autor: dziennikwschodni.pl 25 lipca 2014 11:36

Pierwsza kontrola targowiska "Mój rynek" jeszcze się nie zakończyła a urzędnicy już zapowiadają kolejną. To efekt skargi, którą minister rolnictwa Marek Sawicki usłyszał podczas spotkania z rolnikami w Stróży na początku lipca - informuje dziennikwschodni.pl.

Targowisko miasto wybudowało w ramach rządowego programu "Mój rynek". Na ten cel otrzymało unijne dofinansowanie. Miało skrócić drogę od producenta do konsumenta.

Małgorzata Solis przy ul. Fabrycznej sprzedaje owoce i warzywa pochodzące z jej gospodarstwa. Martwi się, że miejsce to od poniedziałku do piątku świeci pustkami i dlatego jest narażona na straty.

W odpowiedzi na skargę kobiety minister Sawicki zapowiedział, że zleci kontrolę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kontrola rozpoczęła się w miniony poniedziałek. Wiadomo już, że będzie następna - przeprowadzić ma ją samorząd woj. lubelskiego - podaje dziennikwschodni.pl.

Na nowe targowisko przy ul. Fabrycznej mieli się przenieść wszyscy kupcy z ul. Balladyny. Większość sprzedających na przeprowadzkę się jednak nie zgodziła i dalej handluje w starym miejscu. Miasto chce to zmienić. Planuje poszerzenie tego terenu i zakup dodatkowych 20 boksów dla handlujących.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane