KOWR chce uruchomić sklepy z żywnością lokalną

Autor: PAP 11 grudnia 2017 17:55

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa myśli o nowych projektach wspierających wieś - powiedział na konferencji dyrektor generalny KOWR Witold Strobel. M.in. do takich należy projekt utworzenia sklepów z tradycyjną żywnością.

Dyrektor zaznaczył, że KOWR chce promować polską żywność i pobudzać handel zagraniczny. "Uważam, że jakość polskiej żywności tej zarówno produkowanej w certyfikowanych zakładach jak i tej niszowej (regionalnej, tradycyjnej) jest na tyle wysoka, że warto te walory promować i wykorzystać" - zaznaczył. Wyjaśnił, że temu ma służyć projekt realizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie z resortem rolnictwa oraz dwoma instytutami. Chodzi o projekt "platforma żywnościowa", który będzie służył do giełdowej sprzedaży polskich produktów. W tej chwili projekt ten jest oceniany.

Myśli się także o uruchomieniu projektu polskie hale targowe czy wręcz o tworzeniu sklepów zbliżających rolników z bezpośrednimi konsumentami. Chodzi o możliwość sprzedaży przez rolników wytworzonej przez nich żywności. Planuje się je utworzyć na znacznej części kraju. "Na pewno nie będzie to od razu, bo na to potrzebne są fundusze. Na razie będziemy to realizować w formie pilotażowej" - powiedział. Takie sklepy mają powstać z porozumieniu z samorządami.

Strobel poinformował, że przygotowana jest strategia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Dokument wkrótce będzie zatwierdzony przez władze resortu rolnictwa, wówczas zostanie on zaprezentowany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,32

  • Śr

    7,07

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8461

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane