Kto ma szansę zostać dzisiaj kupcem? Poznaj wymagania pracodawców

Autor: Marketplanet, www.dlahandlu.pl 31 października 2012 10:04

Wykształcony, znający branżę i asortyment, doskonały negocjator, posługujący się bardzo dobrym angielskim - to cechy idealnego kandydata na stanowisko kupca i specjalisty ds. zakupów, wynika z raportu „Kim jest polski kupiec?" opracowanym przez firmę Marketplanet na podstawie danych zgromadzonych przez portal Pracuj.pl.

Polski rynek pracy staje się dojrzały - to jeden z głównych wniosków autorów raportu. Ich zdaniem jednym z dowodów na to jest fakt, iż pracodawcy coraz częściej przedkładają doświadczenie kandydatów nad młodość i ambicje.
- I to doświadczenie w konkretnym obszarze biznesowym. Od przyszłych zakupowców oczekują zatem wiedzy oraz umiejętności zdobytych nie w jakiejkolwiek pokrewnej strukturze firmowej, lecz w dziale zakupów. Co znamienne, poszukiwani są kandydaci, którzy do zarządzania zakupami podchodzą i syntetycznie i analitycznie - czytamy w raporcie.
Zmienia się nawet nomenklatura używana w branży. Coraz częściej pracodawcy poszukują „specjalistów ds. zakupów", osób które rozumieją całe procesy zakupowe a nie tylko „kupców", którzy zapewnią odpowiedni asortyment w najniższej cenie.

Podobnie jak w poprzednich latach najważniejsza dla przyszłych pracodawców jest znajomość angielskiego. Oczekuje tego aż 76% z nich. Na drugim miejscu jest język niemiecki (9%), a trzecim francuski (4%). Sporadycznie ogłoszeniodawcy wymagali od przyszłego kandydata umiejętności posługiwania się rosyjskim i czeskim. Połowa pracodawców oczekuje znajomości angielskiego na poziomie bardzo dobrym. Kolejne 38% na poziomie komunikatywnym.

 • wojtek 2015-09-06 20:54:15

  o różnych ofertach pracy oraz o rekrutacji na stanowiska widziałem że pisali na gowork

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,95

 • Min

  2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane