Kto stoi w kolejce do Żabki? Punkt wyjścia do negocjacji to 5 mld zł!

Autor: Puls Biznesu 21 grudnia 2016 09:02

Kto stoi w kolejce do Żabki? Punkt wyjścia do negocjacji to 5 mld zł! sklep sieci Żabka w Warszawie, fot. dlahandlu.pl

Największe światowe fundusze privete equity i tajski król detalu chcą kupić sieć Żabka od Mid Europa Partners. Na czele listy jest fundusz TPG, zarządzający 74 mld USD aktywów, mający w portfolio takie marki, jak Burger King czy Cirque du Soleil. Tuż za nimi jest fundusz BC Partners. Kupnem zainteresowany jest też fundusz Hellman & Friedman Private Equity. Punkt wyjścia do negocjacji to 5 mld zł – podaje Puls Biznesu.

Zainteresowanie tak dużych graczy naszym krajem świadczy o rosnącej dojrzałości rynku i atrakcyjności pojawiających się na nim spółek. Kupnem Żabki zainteresowany jest także fundusz CVC Capital Partners, który też należy do światowej pierwszej ligii, ale w odróżnieniu od poprzedników już u nas zainwestował i poznał lokalny rynek. Ofertę wstępną na Żabkę złożył też CP All, który prowadzi sieć sklepów 7-Eleven w Tajlandii. Dla tych podmiotów Żabka może być furtką na rynek europejski. Wśród chętnych wymieniało się też Pamplona Capital Management, fundusz inwestycyjny założony przez rosyjskiego oligarchę Aleksandra Knastera, zainteresowany sektorem handlowym w regionie. Z informacji „PB” wynika jednak, że fundusz nie zdecydował się na udział w wyścigu.

MEP chce wykorzystać falę zainteresowania międzynarodowych inwestorów finansowych, którzy przyglądali się Polsce przy okazji sprzedaży operatora sieci Play, Allegro czy aktywów SABMillera. Zdążyli już poznać warunki makroekonomiczne, łatwiej im przyjrzeć się kolejnej transakcji.

Więcej w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ?? 2016-12-22 18:53:30

  Kto ? Przecież nie Polacy hehe my tylko się sprzedajemy ,dużo już nie ma ale lepiej nie narażać się Niemcom albo Portugali. dziekuje

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,75

 • Min

  3,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane