PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Kujawsko-Pomorskie: Za 2,4 mln zł powstaną nowe targowiska

Autor: PAP 9 maja 2014 15:28

W regionie kujawsko-pomorskim powstaną nowe targowiska, na których producenci będą mogli sprzedawać bezpośrednio m.in. owoce i warzywa. Budowa trzech takich miejsc oraz remont kolejnego ma kosztować ponad 2,4 mln zł; część pieniędzy ma pochodzić z funduszy UE.

W Toruniu przedstawiciele samorządu województwa podpisali z burmistrzami i wójtami umowy na dofinansowanie budowy tych obiektów. Nowe targowiska postaną w Sępólnie Krajeńskim (z UE ma pochodzić 912 tys. zł), w Kowalewie Pomorskim (778 tys. zł) i Boniewie (380 tys. zł). Remont ma przejść targowisko w Lnianie (345 tys. zł).

W ubiegłym roku samorząd województwa na budowę i przebudowę targowisk w ośmiu miejscowościach przyznał 6,7 mln zł. Inwestycje w Baruchowie, Janikowie i Pakości Wąbrzeźnie już zakończono; trwają jeszcze prace w Czernikowie, Jabłonowie Pomorskim, Skrwilnie i Więcborku.

Ideą wspierania budowy i przebudowy targowisk jest m.in. ułatwienie lokalnym producentom zbytu towarów i umożliwienie mieszkańcom zakupu produktów rolnych bezpośrednio m.in. od rolników.

Nowe targowiska muszą być utwardzone, oświetlone, podłączone do sieci wodociągowej, energetycznej i kanalizacyjnej; mają mieć także wytyczone miejsca parkingowe. Przynajmniej połowa powierzchni handlowej musi być zadaszona.

Pieniądze na budowę, rozbudowę, remont i wyposażenie targowisk rozdzielane są w ramach programu "Mój rynek" i pochodzą z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Inwestycje takie mogą być realizowane w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,60

 • Śr

  0,30

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane