PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kupcy musieli opuścić targowisko pod inwestycję, która nie powstała

Autor: gazeta.pl 7 kwietnia 2015 09:39

Sześć lat temu władze Gdańska w pilnym trybie kazały wyprowadzić się kupcom z targowiska przy ul. 3 Maja, bo miała tam rozpocząć się budowa nowej siedziby prokuratury. Budowa nie ruszyła do tej pory, bo prokuratura nie miała na to pieniędzy - podaje gazeta.pl.

Wiosna 2009 roku była ciężkim czasem dla ok. 300 kupców, którzy utrzymywali się z handlu na targowisku przy ul. 3 Maja w Gdańsku, zlokalizowanym między aresztem śledczym a dworcem PKS. Handlowali w tym miejscu przez 15 lat, a w marcu tamtego roku miasto postawiło im ultimatum - mają się stamtąd wyprowadzić w ciągu trzech miesięcy. Urzędnicy zaproponowali im trzy nowe lokalizacje targowiska, a kupcy wybrali plac na Zaspie przy ul. Ciołkowskiego, obok ETC. Wielokrotnie jednak prosili miasto, aby dało im więcej czasu na przeprowadzkę - czytamy w gazeta.pl.

Kupcy wynieśli się z terenu targowiska w ekspresowym tempie, bo naciskała na to Prokuratura Apelacyjna, która w tym miejscu planowała wybudowanie tzw. centrum sprawiedliwości - obiektu, który pomieści wszystkie gdańskie prokuratury, obecnie rozproszone po całym mieście.

Budowa nie ruszyła do tej pory, bo prokuratura nie miała na to pieniędzy. Teraz chce swoją siedzibę wybudować w ramach... partnerstwa publiczno-prywatnego.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane