PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kupcy z Kołobrzegu chcą dalej dzierżawić kioski handlowe

Autor: Strefa Biznesu 26 października 2010 10:21

Kupcy z okolic molo mają spotkać się z prezydentem Kołobrzegu w sprawie przedłużenia umów dzierżawy na stoiska handlowe - czytamy w serwisie Strefa Biznesu.

Chodzi o 25 kupców, którzy w charakterystycznych czerwonych kioskach handlują przy molo. Umowa dzierżawy na te miejsca kończy się im 31 grudnia tego roku. Kupcy zwrócili się więc do urzędu z wnioskiem o jej przedłużenie.

Jak podaje serwis, obecnie obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego, na który powołują się kupcy, nie dopuszcza w tamtym miejscu żadnych tymczasowych budowli, a więc również kiosków handlowych. Te, które tam obecnie się znajdują, zostały postawione 8 lat temu, czyli jeszcze przed uchwaleniem planu, na podstawie decyzji o warunkach zabudowy. Ich postawienie wymusił na kupcach sam urząd, który tylko pod takim warunkiem przedłużył im umowy.

Jeżeli teraz umowa z obecnymi dzierżawcami nie zostanie przedłużona, latem teren wokół molo opanują prawdopodobnie handlowcy, którzy będą mogli sprzedawać tu już tylko z mało estetycznych, przenośnych stolików - czytamy w Strefie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    6,40

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane