PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kupcy z Nowego Targu założyli Komitet Obrony Handlujących

Autor: dziennikpolski24.pl 13 października 2016 14:30

Nowotarscy kupcy z targu przy ul. Ludźmierskiej powołali do życia Komitet Obrony Handlujących. Chcą wymusić na radnych i urzędzie miasta, by zmniejszyli stawki targowe za metr kwadratowy - podaje dziennikpolski24.pl.

Nowe targowisko w stolicy Podhala otwarto pod koniec maja. To miejsce Urząd Miasta wskazał jako docelowe dla odbywających się w czwartki i soboty jarmarków. Stary targ - na os. Bereki - został zamknięty, ponieważ ma przez niego przebiegać planowana obwodnica Nowego Targu.

Kupcy nie chcieli się przenosić, dlatego nowotarska rada miasta uchwaliła preferencyjne stawki opłaty targowej dla nowego targowiska - zamiast 8 zł za metr kwadratowy dziennie wynosi ono obecnie zaledwie 50 gr. Interes na przenosinach jarmarku zwęszyli także dwaj podhalańscy biznesmeni - Tomasz Żarnecki i Jacek Deja. Otworzyli konkurencyjny plac targowy przy ul. Ludźmierskiej - na miejscu dawnej zajezdni PKS. Część handlowców przeszła na Ludźmierską, część na plac przy oczyszczalni. Ci jednak, którzy wybrali handel na Ludźmierskiej od początku protestowali przeciwko nierównemu traktowaniu handlarzy. 

Więcej na dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    6,08

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane