Kupcy z Nowego Targu założyli Komitet Obrony Handlujących

Autor: dziennikpolski24.pl 13 października 2016 14:30

Nowotarscy kupcy z targu przy ul. Ludźmierskiej powołali do życia Komitet Obrony Handlujących. Chcą wymusić na radnych i urzędzie miasta, by zmniejszyli stawki targowe za metr kwadratowy - podaje dziennikpolski24.pl.

Nowe targowisko w stolicy Podhala otwarto pod koniec maja. To miejsce Urząd Miasta wskazał jako docelowe dla odbywających się w czwartki i soboty jarmarków. Stary targ - na os. Bereki - został zamknięty, ponieważ ma przez niego przebiegać planowana obwodnica Nowego Targu.

Kupcy nie chcieli się przenosić, dlatego nowotarska rada miasta uchwaliła preferencyjne stawki opłaty targowej dla nowego targowiska - zamiast 8 zł za metr kwadratowy dziennie wynosi ono obecnie zaledwie 50 gr. Interes na przenosinach jarmarku zwęszyli także dwaj podhalańscy biznesmeni - Tomasz Żarnecki i Jacek Deja. Otworzyli konkurencyjny plac targowy przy ul. Ludźmierskiej - na miejscu dawnej zajezdni PKS. Część handlowców przeszła na Ludźmierską, część na plac przy oczyszczalni. Ci jednak, którzy wybrali handel na Ludźmierskiej od początku protestowali przeciwko nierównemu traktowaniu handlarzy. 

Przeczytaj także:

Więcej na dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,22

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane