PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kupcy z targowiska w Lesznie chcą obniżenia wysokości czynszu

Autor: Panorama Leszczyńska 10 kwietnia 2015 12:21

Spadająca liczba klientów oraz wysokie opłaty i czynsz to główny powód systematycznie malejącej liczby sprzedających na targowisku przy ul. Holenderskiej - podaje "Panorama Leszczyńska".

Pracujący na targowisku narzekali głównie na wysokie koszty prowadzonej przy ul. Holenderskiej działalności. Za zakład krawiecki o powierzchni 30 mkw. trzeba zapłacić 920 zł czynszu, a za nieogrzewany sklep odzieżowy o powierzchni 20 mkw. - 700 zł. Do tego trzeba doliczyć opłaty za prąd, wodę, wywóz śmieci, oświetlenie. Łączne koszty osoby prowadzącej duży pawilon z owocami i warzywami to 5,5 tys. zł.

Handlowcy oczekują od spółki CH Manhattan m.in. obniżenia wysokości czynszu, zwłaszcza w martwym okresie, czyli pierwszym kwartale roku.

Także spółka CH Manhattan oczekuje od miasta wsparcia dla swego biznesu przy ul. Holenderskiej. Chcą m.in. podwyższenia prowizji za pobieranie od handlowców opłaty targowej i obniżenia płaconej samorządowi dzierżawy. Z tego drugiego tytułu spółka wpłaca do kasy miejskiej ok. 6,1 tys. zł miesięcznie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane