PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Kupiec z Bełchatowa od 15 lat walczył w sądzie o pawilon handlowy

Autor: dzienniklodzki.pl 7 listopada 2014 11:37

Bełchatowski kupiec przez 15 lat walczył o to, by bezprawnie nie zlicytowano jego pawilonu. Teraz adwokat, który chciał mu majątek odebrać, musi zwrócić 28 tys. zł. Kolejne sprawy trwają - czytamy na stronie dzienniklodzki.pl.

Marian Kibitlewski, kupiec z Bełchatowa twierdzi, że pawilon handlowy, wart ponad 400 tys. zł, komornik chciał zlicytować za 114 tys. zł. Przez nieuczciwość kancelarii prawnej i komornika omal nie stracił dorobku życia. Chce, żeby za to odpowiedzieli.

W 2005 r. łódzka kancelaria prawna kupiła od upadającej hurtowni faktury z 1998 r., które bełchatowski kupiec miał zapłacić. Warte były w sumie ok. 7 tys. zł. Choć postępowanie windykacyjne było zawieszone, prawnikom z kancelarii, która stała się właścicielem długu, udało się wszcząć postępowanie komornicze. Marian Kibitlewski upierał się, że to bezprawie i odwoływał od kolejnych pism, koszty i odsetki rosły, wreszcie z faktur na 7 tys. zł "zrobiło się" kilkadziesiąt tysięcy i komornik ogłosił termin licytacji sklepu, do której ostatecznie nie doszło.

Gehennę kupca zakończył w tym roku wyrok Sądu Rejonowego w Bełchatowie, który pozbawił tytułu wykonalności wyrok z 1998 r. Sąd stwierdził, że Marian Kibitlewski dawno pospłacał swoje długi, bo od 1998 r. komornik ściągnął od niego co najmniej 33.896 zł. Tyle wyliczenia sądu, bo kupiec swoją szkodę wycenia wyżej. Mówi, że komornik zabrał mu co najmniej 80 tys. zł. Takiej właśnie sumy zażądał w pozwach cywilnych skierowanych przeciwko adwokatowi, który był właścicielem długu, jego pełnomocnikowi oraz komornikowi - podaje dzienniklodzki.pl.

W sprawie dotyczącej prawników wyrok właśnie zapadł. Sąd Okręgowy w Łodzi zadecydował, że adwokat, na którego polecenie działał komornik, musi zwrócić bełchatowskiemu przedsiębiorcy ponad 28 tys. zł plus odsetki. Orzeczenie nie jest jeszcze prawomocne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,19

 • Śr

  3,10

 • Min

  2,48

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane