PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Kurczy się rynek małych sklepów. W tym roku zamknięto już 4 tys. placówek

Autor: Rzeczpospolita/rp.pl 18 sierpnia 2016 10:26

Kurczy się rynek małych sklepów. W tym roku zamknięto już 4 tys. placówek Fot. za Shutterstock.com

W pierwszym półroczu br. zamknięto ponad 4 tys. sklepów. Kolejne miesiące mogą pogłębić ten trend - podaje "Rzeczpospolita".

Liczba sklepów w Polsce kurczy się coraz szybciej. Pod koniec 2015 r. po raz pierwszy spadła poniżej 300 tys. W kolejnych sześciu miesiącach zniknęło już 4,2 tys. placówek detalicznych, podczas gdy w poprzednich latach zamykano ich maksymalnie 6–7 tys. rocznie – wynika z danych zebranych przez wywiadownię gospodarczą Bisnode Polska.

W ostatnich dwóch kwartałach najszybciej ubywało sklepów ogólnospożywczych, odzieżowych, obuwniczych, mięsnych i, co ciekawe, z alkoholem – wynika z danych Bisnode Polska.

Więcej na rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • sse 2016-08-22 09:51:29

    chyba to nikogo nie dziwi, zachodni kapitał "inwestuje" w Polsce, kolejne sieci, dalsze otwarcia, nowe galerie handlowe, a Biedronka nawet swoje zakłady produkcyjne...po co nam polskie, przecież zachodnie jest lepsze, tańsze no i kasa...kasa wypływa grubym strumieniem z Polski a gdyby została w Polsce, można by to przeznaczyć na dalsze inwestycje.

  • Alicja Kubiak hurtum.pl 2016-08-18 20:27:55

    E-commerce to zdecydowanie przyszłość handlu - ale dla małych sklepów nie oznacza to na pewno zakończenia działalności o ile właściciele tych sklepów zrozumieją zachodzące zmiany. Konsumenci potrzebują sklepów w dobrych lokalizacjach, z dużym wyborem produktów lokalnych producentów i perfekcyjną obsługą klienta w sklepie. Aby móc poświęcić czas na wskazane powyżej aspekty właściciele sklepów powinni skupić się na ograniczeniu czasochłonnych, zbędnych działań. HURTUM.PL wychodzi im naprzeciw oferując platformę do zakupów hurtowych od producentów/dystrybutorów z dostawą do sklepu czy też lokalu gastronomicznego. W dowolnym momencie, bez tracenia czasu na dojazd do hurtowni można zamawiać produkty spożywcze i chemiczne, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na obsługi klientów i zwiększenie ich pozytywnych doświadczeń z wizyty w lokalnym sklepie z dużym wyborem dobrych jakościowo lokalnych produktów w atrakcyjnych cenach.

  • ... 2016-08-18 14:06:32

    a więc słusznie niektórzy ekonomiści nazwali to zjawisko "wysokim kosztem niskich cen"...

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane