PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

KZRSS Społem powołało Krajową Platformę Handlową

Autor: portalspozywczy.pl 16 sierpnia 2011 14:17

KZRSS Społem powołało Krajową Platformę Handlową

- Po niefortunnym przedsięwzięciu, jakim była Krajowa Agencja Handlowa, która jest obecnie w upadłości, postanowiliśmy stworzyć własny projekt, oparty całkowicie na finansach Krajowego Związku Społem. Powołaliśmy spółkę o nazwie Krajowa Platforma Handlowa Społem. Jej zadaniem jest wykorzystanie efektu synergii zakupowej wszystkich spółdzielni, które zadeklarowały współpracę - mówi w wywiadzie Ryszard Jaśkowski, wiceprezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców Społem, prezes Krajowej Platformy Handlowej Społem.

- Naszym głównym zadaniem jest podjęcie negocjacji handlowych bezpośrednio z producentami - tzn. pominięcie wszelkich pośredników. Platforma będzie także w niektórych wypadkach rozmawiać w imieniu uczestników projektu z wybranymi dystrybutorami produktów importowanych. Chodzi tutaj również o wzmocnienie marki Społem, także w zakresie marki własnej, której dotychczas nie mieliśmy. A posiadanie której pomoże nam znacznie obniżyć ceny w sklepach, co przełoży się na wzrost ich konkurencyjności. Ponadto, chodzi nam o reklamę i prezentację Społem jako sieci - mówi Ryszard Jaśkowski.

- Platformę Handlową od Agencji różni przede wszystkim fakt, że wspierają ją wszystkie spółdzielnie, przede wszystkim te duże. Mam na myśli Białystok, Szczecin, Rzeszów, Lublin, Poznań Olsztyn, czy spółdzielnie z Warszawy oraz z Krakowa. Do projektu zgłosiło się także wiele małych i średnich spółdzielni, które widzą dla siebie szansę w przystąpieniu do projektu. Obecnie pełnomocnictwa do negocjacji w swoim imieniu dało nam ponad 100 spółdzielni, które chcą wprowadzić do projektu ponad tysiąc sklepów. Przypomnę, że w Związku Rewizyjnym zrzeszonych jest 270 spółdzielni, które zarządzają ok. 4,0 tys. placówek handlowych. Jednak te 100 spółdzielni z 1000 sklepów to około 70 proc. całego obrotu Społem, który za ubiegły rok szacujemy na 8,5 mld zł - dodaje wiceprezes KZRSS Społem.

Czytaj więcej w artykule: Prezes Krajowej Platformy Handlowej Społem: Pomijamy wszelkich pośredników

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,99

  • Śr

    15,75

  • Min

    9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane