PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

KZRSS Społem: Spółdzielnie nie powinny poddawać się dyktatowi korporacji

Autor: Tęcza Polska 31 października 2011 09:53

Niezmiernie ważną sprawą jest dziś zachowanie tożsamości spółdzielczej przez nasze podmioty, które - wchodząc we współpracę z różnymi firmami - są zmuszone lawirować pomiędzy własną niezależnością, a naciskami ze strony partnera - mówi w wywiadzie dla "Tęczy Polskiej" Jerzy Rybicki, prezes KZRSS Społem.

- Przyjrzyjmy się choćby umowom zawieranym z "Eurocashem" lub z PSD czy "Lewiatanem". Spółdzielnie, które weszły w proponowany przez nich model funkcjonowania, nie powinny poddawać się dyktatowi korporacji i tracić kontroli nad zarządzaniem w swoich sklepach. Spółdzielczość wyraźnie słabnie i powinniśmy sami sobie pomagać, uwzględniając w pierwszej kolejności jako partnerów organizacje spółdzielcze, a wszystkich innych dopiero na drugim miejscu. Zakładajmy więc konta w bankach spółdzielczych, korzystajmy z usług spółdzielni pracy, spółdzielni socjalnych - dodaje rozmówca "Tęczy Polskiej".

Zastanawiamy się również, czy dla promocji tej idei nie powołać fundacji działającej pod roboczym hasłem "Społem znaczy razem". Pomagałaby ona naszym podmiotom czerpać siłę ze społemowskich tradycji dla wzmocnienia w nich poczucia własnej wartości pewności siebie jako partnera na globalnym, trudnym rynku - mówi w wywiadzie Jerzy Rybicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane