Lasy Państwowe chcą mieć własną sieć sklepów z dziczyzną

Autor: Puls Biznesu 26 maja 2017 10:04

Lasy Państwowe chcą mieć własną sieć sklepów z dziczyzną fot. shutterstock

Lasy Państwowe chcą budować sieć sklepów z dziczyzną oraz przetworami z grzybów i jagód. W tym roku planowane jest otwarcie czterech placówek, a docelowo miałoby być ich kilkanaście - donosi Puls Biznesu.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, którego przychody (ok. 8,2 mld zł) prawie w 90 proc. pochodzą ze sprzedaży surowca drzewnego, nabrało apetytu m.in. na mięso. Eksperci z branży nie spodziewają się jednak, by taka działalność mogła poprawić zyskowność przedsiębiorstwa. Ma ono bardzo wysokie koszty (sięgają 7,8 mld zł), przez co zarabia skromnie. Zysk netto w 2015 r. ograniczył się do 382,2 mln zł.

Surowiec drzewny ma pozostać podstawowym źródłem przychodów Lasów Państwowych, ale Konrad Tomaszewski, który kieruje nimi od listopada 2015 r., ma też kilka innych pomysłów na zarobek. 
— Za dwa miesiące chcemy tutaj, nieopodal naszej siedziby w Warszawie, uruchomić pierwszy sklep firmowy Lasów Państwowych. Oferowałby dziczyznę, a dokładniej — przetwory z dziczyzny wytwarzane na bazie tradycyjnych technologii. Byłaby to pierwsza placówka z całej sieci sklepów — mówi Pulsowi Biznesu Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny LP. W tym roku planowane jest otwarcie czterech placówek, a docelowo miałoby być ich kilkanaście. Dyrekcja rozważa również stworzenie samodzielnych stanowisk w sklepach wielkopowierzchniowych.

Adam Zdanowski, współwłaściciel Zakładów Mięsnych Wierzejki, które prowadzą też sieć sklepów firmowych, mówi, że jego firma próbowała wprowadzić przetwory z dziczyzny do oferty, ale nie sprzedawały się ani w kraju, ani na rynku brytyjskim. Pojawiają się trzy zasadnicze bariery: cena, trudność w przygotowaniu potraw i konieczne duże nakłady na promocję tego rodzaju mięsa. Dlatego sieć sklepów wyspecjalizowana w dziczyźnie to ogromne wyzwanie, któremu może podołać tylko gracz z dużym budżetem i know-how na temat budowy sieci. 

Czytaj całość w piątkowym Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Tomaszydło 2017-05-26 14:03:20

  Pieprzeni mordercy. Chodzi o to by myśliwi mieli zabawę .  A może myśliwych puścimy do lasu , a my będziemy do nich strzelać

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,27

 • Min

  4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane