PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Lewiatan Brda w strukturach i pod szyldem Lewiatana Kujawy

Autor: dlahandlu.pl 7 lutego 2011 10:03

Lewiatan Brda w strukturach i pod szyldem Lewiatana Kujawy

Wraz z początkiem lutego dwaj operatorzy regionalni franczyzowej sieci Lewiatan z Grupy Dystrybucyjnej Tradis połączyli siły. To element procesu porządkowania struktur sieci.

Obie spółki funkcjonują teraz pod szyldem Lewiatan Kujawy na terenie województw kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego. Dysponują łącznie ponad 360 placówkami, a ich obroty przekraczają 730 mln zł rocznie. Jednocześnie Bogdan Wojciechowski, dotychczas prezes zarządu Lewiatana Brda, dołączył do zarządu kujawskiej spółki.

- W codziennym działaniu przyświeca nam misja dostarczania naszym franczyzobiorcom rozwiązań, dzięki którym będą mogli w pełni zaspokajać oczekiwania klientów i umacniać swoją pozycję na rynku. Dzięki połączeniu spółek projekty, nad którymi pracujemy i wdrażamy zyskają nowych odbiorców i wolumen, a płynąca z tego wartość dodana trafi do franczyzobiorców, od początku lutego zrzeszonych w jednej spółce - Lewiatan Kujawy - podkreśla Waldemar Nowakowski, prezes zarządu Lewiatana Kujawy.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan jest największą siecią sklepów detalicznych działających w systemie franczyzowym. Powstała w 1994 roku. Skupia ponad 2 740 sklepów zlokalizowanych na terenie niemal całej Polski i zatrudnia 19 tys. osób. Placówki Lewiatana dysponują łącznie powierzchnią 460 000 mkw.  i rocznie generują przychody około 6 mld zł. Lewiatan działa w oparciu o 16 spółek operatorskich, które budują i koordynują sieć w regionach. Polska Sieć Handlowa Lewiatan już od ponad 15 lat współpracuje z Grupą Dystrybucyjną Tradis.

W grudniu ub. r. właściciel Tradisu - Grupa Handlowa Emperia - podpisała warunkową umowę inwestycyjną z Eurocash SA. Na jej mocy spółki Grupy Dystrybucyjnej Tradis zostaną włączone do Eurocash SA. Podstawowym warunkiem realizacji kontraktu jest zgoda UOKiK. Intencją stron jest zrealizowanie transakcji do końca czerwca 2011 roku. Do tego czasu odpowiedzialną za działalność Grupy Dystrybucyjnej Tradis jest Emperia Holding SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane