Liczba sklepów abc urosła o ponad 15 proc. w ubiegłym roku

Autor: www.dlahandlu.pl 28 stycznia 2013 11:02

Liczba sklepów abc urosła o ponad 15 proc. w ubiegłym roku

Liczba sklepów działających pod szyldem abc „po sąsiedzku" powiększyła się w minionym roku o ponad 720 placówek. Ta największa w Polsce sieć zrzeszająca niezależne sklepy detaliczne liczy już blisko 5.400 placówek.

Na koniec 2012 r. Sieć Sklepów abc skupiała 5.373 małe i średnie sklepy spożywczo-chemiczne, zlokalizowane przede wszystkim na osiedlach, w centrach mniejszych miast lub na wsi. Oznacza to, że w minionym roku ta największa pod względem liczby sklepów sieć wspierana przez Grupę Eurocash powiększyła się o 721 placówek, czyli o 15,5% w porównaniu z końcem 2011 r.
- Na początku października 2012 r. świętowaliśmy dołączenie do naszej sieci 5.000 sklepu. Ostatnie miesiące roku okazały się bardzo intensywne, jeśli chodzi o dalszą rozbudowę sieci. Coraz więcej właścicieli sklepów docenia nasz partnerski system - z jednej strony zachowują pełną niezależność prowadzenia swoich biznesów, z drugiej zwiększają konkurencyjność swoich placówek, dzięki wsparciu dużego i profesjonalnego hurtownika. To ważne w czasach, kiedy trwa silna konkurencja z sieciami dyskontów, a ogólna liczba sklepów spożywczych na polskim rynku spada. Aby przetrwać, sklepy „po sąsiedzku" muszą unowocześniać się, być profesjonalne i agresywne cenowo - mówi Łukasz Chady, kierownik sieci sklepów abc.

Franczyzobiorcy sieci abc otrzymują m.in. wizualizację zewnętrzną sklepu, dystrybucję gazetki reklamowej, plakaty promocyjne, szkolenia, czy udział w spotkaniach integracyjnych. Sklepy abc uzyskują ponadto atrakcyjne rabaty w hurtowniach Eurocash Cash&Carry Przynależność do sieci wiąże się przy tym z comiesięczną opłatą marketingową w wysokości 200 zł - nie jest natomiast związana z żadnymi kosztami wstępnymi, opłatami za licencje, czy dostosowaniem sklepu do standardów sieci.

Przeczytaj także:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Czerni 2013-01-29 20:11:40

  i dlatego właśnie sklepy ABC są jakie są czyt. całkowicie beznadziejne,stare, wybrakowane asortymentowe a co najważniejsze wspiera je cudowna firma Eurocash, która kilka metrów dalej stawia Delikatesy Centrum i tam ładuje wsparcie a biedni właściciele sklepów małopowierzchniowych którzy są w ABC nic nie mogą zrobić... Przecież mają świetne wsparcie od swojego dystrybutora i rabat która może mieć każdy u nich nie będąc w sieci:)

  Reasumując świetna sieć!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,31

 • Śr

  5,95

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane