PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Łódzcy samorządowcy apelują o walkę z dopalaczami

Autor: PAP 5 lipca 2010 22:40

Samorządowcy regionu łódzkiego zaapelowali do parlamentarzystów o jak najszybsze przyjęcie rozwiązań prawnych pozwalających skutecznie walczyć z handlem tzw. dopalaczami.

Swoje stanowisko samorządowcy przekazali ministrowi sprawiedliwości Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, który przyjechał do łódzkiego magistratu na specjalną konferencję poświęconą walce z "dopalaczami".

"Deklarujemy podjęcie wszelkich działań zmierzających do ograniczenia handlu dopalaczami. Wyrażamy swój zdecydowany sprzeciw wobec powszechnego dostępu do tzw. legalnych narkotyków i wobec oszustwa, jakim jest sprzedaż rzekomych środków kolekcjonerskich. () Popieramy tych, którzy już wypowiedzieli wojnę handlarzom dopalaczy. Apelujemy do parlamentarzystów o szybkie przyjęcie rozwiązań prawnych zaproponowanych przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Sprawiedliwości, które staną się skutecznym orężem w walce z handlem dopalaczami" - napisali sygnatariusze apelu.

Podpisany apel do parlamentarzystów samorządowcy wręczyli ministrowi Kwiatkowskiemu, który zapowiedział, że niezwłocznie przekaże pismo zwycięzcy wyborów na prezydenta RP, marszałkowi Sejmu Bronisławowi Komorowskiemu.

Kwiatkowski podkreślił, że walka z szybko rozprzestrzeniającym się handlem tzw. dopalaczami wymaga wspólnego wysiłku parlamentu, rządu, samorządów lokalnych oraz wszelkich służb i inspekcji państwowych. Dodał, że wyeliminowanie dostępu do niebezpiecznych substancji wchodzących w skład dopalaczy to dla niego obecnie jeden z priorytetów.

Przypomniał, że jego resort wspólnie z ministerstwem zdrowia podjął już kroki zmierzające do rozpoczęcia skutecznej walki z "dopalaczami".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane