PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Lodziarnie Bonano rozwijają sieć

Autor: franczyzawpolsce.pl 12 maja 2010 12:31

Dziewiąta placówka należąca do sieci Lody Bonano powstanie w Gdańsku wraz z początkiem wakacji. Firma rozmawia obecnie z potencjalnymi kandydatami z Katowic, Krakowa, Moniek i Ciechanowa, często na przeszkodzie staje jednak znalezienie odpowiedniej lokalizacji.

 - Wielkość inwestycji zależy przede wszystkim od tego, ile będzie kosztowała maszyna do robienia lodów, którą zakupi franczyzobiorca. W mniejszych miejscowościach, gdzie obroty nie są zbyt wysokie, rzędu 10-12 tys. zł miesięcznie wystarczy maszyna za ok. 10 tys. zł. Tam, gdzie potrzebne jest bardziej wytrzymałe urządzenie, wydatki mogą sięgnąć 30 tys. zł - szacuje Radosław Charubin, właściciel sieci Lody Bonano.

Mowa o maszynach używanych, nowe są dużo droższe. W ich zdobyciu pomaga franczyzodawca, który wie, gdzie szukać i jak ocenić ich stan. W każdym przypadku zwrot poniesionych nakładów ma nastąpić w ciągu 2 miesięcy.

- Najwięcej czasu zajmuje załatwienie wszystkich formalności i pozwoleń, zwłaszcza w sanepidzie - wyjaśnia Radosław Charubin. 

Lody Bonano oferują możliwość otworzenia punktu zarówno dołączonego do innej placówki np. kawiarni czy pubu, jak i samodzielnego. Ta druga formuła zdecydowanie cieszy się większym zainteresowaniem. Na razie firma ma tylko jeden punkt dołączony do innej oferty - został on otwarty pod koniec kwietnia przez franczyzobiorcę z Białegostoku, który prowadzi kawiarnię. Pozostałe siedem punktów (4 własne i 3 franczyzowe) działa jako samodzielne lokale. Oprócz lodów sprzedawane są w nich produkty z tzw. zimowego menu, czyli np. gofry czy rurki z kremem.

Oprócz Lodów Bonano poprzez franczyzę rozwijają się także Lody Gotti, które wydatek na maszynę do lodów szacują na 25-55 tys. zł, do tego dochodzi adaptacja lokalu. Zwrot całej inwestycji ma nastąpić w ok. 6 miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    4,03

  • Min

    2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane