Lokale użytkowe przy ulicach handlowych w Krakowie wciąż są atrakcyjne

Autor: Emmerson/propertynews.pl 30 października 2011 14:34

Lokale użytkowe przy ulicach handlowych w Krakowie wciąż są atrakcyjne, mimo licznie powstających w mieście galerii handlowych - twierdzą specjaliści z firmy Emmerson SA. Stawki za wynajem powierzchni przy głównych ulicach handlowych wahają się od od 90 do 350 zł/mkw.

Krakowski rynek lokali handlowo-usługowych jest dość specyficzny. Wynika to z funkcji pełnionych przez miasto, które jest dużym ośrodkiem akademickim oraz jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Polski. Duża liczba studentów oraz intensywny ruch turystyczny sprawiają, że pomimo pojawiania się kolejnych, wielkopowierzchniowych centrów handlowych, pozycja lokali handlowo-usługowych na terenie Starego Miasta wydaje się niezagrożona.

Warto zaznaczyć, że stawki najmu lokali handlowo-usługowych nawet w podobnych lokalizacjach mogą się od siebie znacznie różnić. Zgodnie z bazą ofert firmy Emmerson koszt najmu dostępnego od zaraz lokalu, położnego na parterze przy ulicy Karmelickiej w dobrym stanie technicznym wynosi około 180 zł za mkw. powierzchni miesięcznie. Z kolei czynsz lokalu znajdującego się również na parterze z wejściem bezpośrednio z ulicy Floriańskiej może dojść nawet do 350 zł/mkw. Dla porównania za wynajem pomieszczenia użytkowego na parterze w okolicach ronda Mogilskiego, a więc już w pewnej odległości od Rynku, trzeba zapłacić około 90 zł/mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,19

  • Śr

    0,73

  • Min

    0,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11052

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane