PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Lokalny handel wpływa na budowanie więzi społecznych

Autor: www.dlahandlu.pl 25 lipca 2012 10:23

Wyniki raportu "Polska 2030. Tu mieszkam, tu kupuję - Społeczności Jutra" pokazały, że obecność handlu lokalnego w znacznym stopniu wpływa na budowanie więzi społecznej.

Lokalne sklepy pełnią funkcję głównych ośrodków informacyjnych w gminie i miejsce spotkań, a także udzielają nieoprocentowanych kredytów. Tzw. zakupy na zeszyt, to element budowania zaufania pomiędzy mieszkańcami, przede wszystkim tymi o niższym statusie materialnym. Aż 91 proc. badanych samorządowców wiąże obecność małych sklepów z powstawaniem trwałych relacji społecznych w gminie.

Czytaj także: Małe, lokalne sklepy wpływają na większą sprzedaż regionalnych produktów

54 proc. respondentów twierdzi, że obecność lokalnego handlu na pozytywny wpływ na budowanie społeczeństwa obywatelskiego w samorządzie - spoiwa więzi społecznych, podstawy niezależności i tworzenia miejscowych elit. Pośród osób, które wzięły udział w badaniu, średnia ocena dla funkcji, jaką pełnią lokalne sklepy wyniosła 4,9 punkta. Zdaniem przedstawicieli samorządów wspierając handel lokalny pomaga się w największym stopniu osobom starszym, niepełnosprawnym, rodzicom z małymi dziećmi oraz osobom, które nie posiadają samochodu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane