PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Lotos wycofuje Tigera ze sprzedaży

www.portalspozywczy.pl 12 sierpnia 2017 20:51

Lotos wycofuje Tigera ze sprzedaży fot. materiały prasowe

Nie cichną echa po burzy wokół obraźliwych grafik. Grupa Lotos podała, że podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży napojów Tiger Energy Drink. Tymczasem Polskie Radio zadeklarowało, że nie będzie już na swoje potrzeby kupować produktów firmy Maspex Wadowice.

Lotos swoją decyzję (bez komentarzy i uzasadnień) o wycofaniu ze sprzedaży Tigera podał w piątek na Twitterze.

Polskie Radio poinformowało, że rezygnuje z zakupów wszystkich produktów firmy Maspex, czyli producenta napoju Tiger. - Polskie Radio rezygnuje z zakupów produktów firmy Maspex, ponieważ w naszej tradycji drwienie z bohaterów nie mieści się w kanonie zachowań, które byłyby tolerowane. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby taka instytucja jak Polskie Radio, dokonując wyboru i zakupując produkty, w pewnym sensie autoryzowała tego rodzaju zachowania. To jest poza przyjętymi w Polsce normami, w związku z tym musimy tak postąpić - wyjaśnił Mariusz Staniszewski, członek zarządu Polskiego Radia.

Cała akcja rozpoczęła się po tym, jak 1 sierpnia na Instagramie na profilu marki napoju Tiger z portfolio Maspex Wadowice opublikowano grafikę z wyciągniętym środkowym palcem z zawiniętą na nim kokardką. U góry znajdował się napis „1 sierpnia dzień pamięci”, a u dołu dopisek: „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!” oraz wizerunek puszki napoju Tiger i tygryska charakterystycznego dla tej marki. Internauci, dziennikarze i influencerzy zarzucali marce, że w skandaliczny sposób nawiązała do obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • . 2017-08-17 15:28:06

  To Maspex jeszcze nie zbankrutował? Żerowanie na krwi i śmierci Polaków wam się nie opłaciło.

 • wete 2017-08-15 00:11:18

  Jak Tiger zapłaci 10 000 000 złotych na kombatantów a nie marne 500 000 to wrócę do kupowania.

 • Q. 2017-08-14 16:25:32

  To jest właśnie ten patriotyzm gospodarczy, zasypcie teraz dziurę redbullami i innymi markami z całego świata. Niech zgnili imperialiści zarabiają a my sobie toczmy wojenke.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane