PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Luis Amaral: Big Ben szansą na sukcesję we franczyzie (zdjęcia sklepów)

Autor: www.dlahandlu.pl 27 września 2016 11:14

Luis Amaral: Big Ben szansą na sukcesję we franczyzie (zdjęcia sklepów) fot. materiały prasowe Eurocash

- Big Ben to miejsce, gdzie klienci mają szanse na kupno alkoholi w zupełnie innych warunkach, niż u konkurencji. Brand jest również szansą dla franczyzobiorców na wygranie asortymentem, który jest całkowicie konkurencyjny wobec dyskontów - mówił Luis Amaral. prezes Grupy Eurocash.

- Inwestujemy w nowe koncepty, ponieważ chcemy mieć komplementarną ofertę dla rynku - nie tylko sklepu spożywczego - ale także specjalistycznych placówek convenience (1 minute), drogerii (Kontigo) czy sklepu monopolowego (Big Ben). Daje to szanse na dywersyfikację ryzyka dla franczyzobiorcy, który mając kilka konceptów w portfolio jest w stanie konkurować na lokalnym rynku z dużymi sieciami. Jest to jeszcze istotniejsze z tego powodu, że do głosu dochodzą dzieci franczyzobiorców, którzy nie widzą siebie w prowadzeniu tradycyjnego sklepu spożywczego, ale łaskawym okiem spoglądają na nowoczesne koncepty handlowe. To nasza odpowiedź na dobrą sukcesję wśród franczyzobiorców - wyjaśnił prezes Eurocashu.

Firma nadal testuje koncept Big Ben. Obecnie pod tym szyldem działają dwie placówki.

Pierwsza placówka pod tym szyldem ruszyła przy ul. Hetmańskiej 55 w Poznaniu.

Przypomnijmy, 22 grudnia 2015 r. Grupa Eurocash zawarła przedwstępną umowę nabycia 100% udziałów w spółce Polska Dystrybucja Alkoholi (dawniej Jantoń Dystrybucja). Przejęcie podmiotu, którego obroty w 2014 r. wyniosły około 268 mln zł, wzmocniło pozycję Grupy w segmencie hurtowej dystrybucji alkoholu. W ramach Grupy działa również spółka Eurocash Alkohole, specjalizująca się w dystrybucji alkoholi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane