Luis Amaral dokupił akcje Eurocashu za 4,3 mln zł

Autor: Bankier.pl/dlahandlu.pl 15 listopada 2017 17:12

Luis Amaral dokupił akcje Eurocashu za 4,3 mln zł Luis Amaral, prezes i właściciel Grupy Eurocash

Główny właściciel i zarazem prezes Eurocashu Luis Amaral dwa razy w ciągu ostatnich kilku dni kupował akcje tej spółki. Odbyło się to tuż po dużych spadkach wywołanych przez słabe wyniki kwartalne i po usunięciu Eurocashu z indeksu MSCI Poland - zauważa Bankier.pl.

Luis Amaral poprzez spółkę Amaral & Hijas Holdings SL dwukrotnie ostatnio kupował akcje Eurocashu, pierwszy raz - 10 listopada, drugi - 14 listopada. Łącznie nabył w ten sposób 148 938 akcji wartych ok. 4,3 mln złotych. Biorąc pod uwagę to, że Amaral posiada ponad 60 mln akcji tej spółki, transakcje te wydają się bardzo niewielkie, dają jednak sporo do myślenia - czytamy na Bankier.pl. Z jednej strony Eurocash w ostatnich dniach mocno spadał, co może pokazywać pewność prezesa, że to już koniec „gorszej passy”. Z drugiej - jak pisze Bankier - nie można wykluczyć, że te w zasadzie niewielkie dla niego operacje zostały wykonane właśnie po to, by wszyscy myśleli, że już jest wszystko dobrze.

Przypomnijmy: Grupa Eurocash w trzecim kwartale 2017 roku osiągnęła zysk 37,5 mln zł, wobec 61,7 mln zł rok wcześniej. Narastająco po dziewięciu miesiącach tego roku znormalizowany zysk netto wyniósł 75 mln zł wobec blisko 117 mln zł przed rokiem.

W okresie trzech kwartałów 2017 r. narastająco znormalizowana EBITDA spadła o 7,7 proc. rdr do 259,2 mln zł. Spółka podała, że spadek EBITDA związany był przede wszystkim ze spadkiem rentowności w formatach dystrybucji Cash&Carry oraz Papierosy i produkty impulsowe, a także wzrostem wydatków związanych ze strategicznymi projektami: rozszerzeniem oferty dla sklepów Delikatesy Centrum o towary świeże oraz rozwojem formatów sprzedaży detalicznej pod markami Kontigo, 1minute, abc na kołach, Duży Ben. 

Czytaj także: Niższy zysk Eurocash za III kwartał. Format cash&carry ze spadkiem rentowności

Analityk: Eurocash ponosi koszty zmian, jakie dokonują się na rynku

Dino w indeksie MSCI Emergin Markets zastąpi Eurocash

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,10

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane