PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Lukoil wycofuje się z Polski. Co z przystacyjnymi sklepami Carrefour?

Autor: tvn24bis.pl 5 lutego 2016 16:25

Lukoil wycofuje się z Polski. Co z przystacyjnymi sklepami Carrefour? Co się stanie z przystacyjnymi sklepami Carrefour Express?, fot. PTWP

Jak podał serwis tvn24bis.pl rosyjski Lukoil wycofuje się z Polski, Litwy i Łotwy. Swoje stacje sprzedał austriackiej firmie AMIC Energy Management GmbH. NA stacjach Lukoila w Polsce działało ponad 20 sklepów Carrefour Express (stan na sierpień 2014 to 26 placówek - przy.red.).

Jak poinformował serwis finalizacja transakcji sprzedaży ok. 230 stacji paliw ma mieć miejsce w w drugim kwartale 2016 roku. Konieczna jest akceptacja przez organy odpowiadające za ochronę konkurencji.

Firmy Holding LUKOIL BV oraz podpisały dzisiaj kontrakt na sprzedaż ok. 230 stacji paliwowych w Polsce oraz na Litwie, Łotwie - donosi biuro prasowe firmy Lukoil. Trafić mają one w ręce austriackiej firmy. Polska filia koncernu nie komentuje tych doniesień.

Jak można przeczytać na stronie Lukoil Polska, sieć sprzedaży produktów Lukoil obejmuje już 23 kraje na całym świecie, w tym między innymi: Rosję, kraje basenu Morza Bałtyckiego, Wspólnotę Niepodległych Państw, Europę oraz Stany Zjednoczone. Roczne obroty spółki przekraczają 107 mld dol., a zysk netto wynosi ponad 91 mld dol.

Przypomnijmy: W 2012 roku współpracę z Lukoilem nawiązała firma Carrefour Polska

Spółka AMIC Energy rozważa ewentualny rebranding polskich stacji paliwowych na markę "AMIC Energy".

Więcej czytaj na tvn24bis.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    6,40

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane