PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

MAH i Grupa MPT będą współpracować. Chcą walczyć z dominacją zagranicznych sieci

Autor: www.dlahandlu.pl 5 lutego 2015 09:39

MAH i Grupa MPT będą współpracować. Chcą walczyć z dominacją zagranicznych sieci

31 grudnia Mazowiecka Agencja Handlowa Społem i Pro-Detal (powołana przez Grupę MPT) podpisały umowę o partnerskiej współpracy.

W ramach umowy przyjęto następujące założenia strategiczne:
1. Uznano wzajemnie pozycje Mazowieckiej Agencji Handlowej „Społem" Spółka z o.o. jako organizacji zrzeszającej spółdzielnie spożywców z wieloletnią tradycją, prowadzące sklepy spożywcze i przemysłowe oraz Grupy MPT Sp. z o.o. jako grupy firm dystrybucyjnych nie posiadającej własnych spożywczych ani przemysłowych sklepów detalicznych, która powołała do życia spółkę PRO-DETAL mającą reprezentować wspólnie z MAH interesy detalistów w kontaktach handlowych z przedsiębiorstwami, których produkty stanowią ofertę handlową Spółdzielni zrzeszonych w MAH i detalistów franczyzowych Pro-Detal.

2. Wzięto pod uwagę wspólny interes, jak również harmonijny rozwój i zwiększenie udziałów w rynku, motywowane poszukiwaniem rozwiązań, które umożliwią osiągnięcie znaczącej pozycji rynkowej w obszarze handlu detalicznego, przekonane o obowiązku stwarzania możliwości do dokonywania swobodnych wyborów przez polskich konsumentów i zaspokajania ich potrzeb w sytuacji dominacji na rynku spożywczym podmiotów z kapitałem zagranicznym.

Mazowiecka Agencja Handlowa „Społem" działa na rynku polskiego handlu detalicznego od 1996 roku. Jako spółka prawa handlowego pełni rolę usługową na rzecz 24 udziałowców, w 99 proc. spółdzielni spożywców „Społem" oraz organizacji ze społemowskimi korzeniami. Przychody Spółdzielni zintegrowanych w MAH za 2013 rok wyniosły 1 025 000 000 zł.

Pro-Detal jest operatorem sieci Mili. Jest to polska sieć sklepów spożywczych działających w oparciu o umowę współpracy w ramach stowarzyszenia.

Grupa MPT Sp. z o.o. powstała w 1997 roku poprzez połączenie współpracujących ze sobą hurtowni spożywczych z terenu zachodniej Polski. Dziś swoim zasięgiem obejmuje ponad 70 proc. powierzchni Polski. W swojej ofercie posiada ponad 10 000 artykułów spożywczych.

 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Windykator z Łukowa 2015-02-20 10:20:30

  ciekawe co na to czarne kiełbasy z EC/PSD?

 • łukasz 2015-02-06 21:54:24

  najważniejsze że polak wspiera polaka

 • zorientowany 2015-02-06 16:11:18

  Czyli po staremu ci co wozili towar i koprty dalej będą to robić  Bravo Społem !

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,34

 • Min

  2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane