Małe sklepy na celowniku złodziei, warto zainwestować w monitoring

Autor: Gazeta Wyborcza Płock 30 kwietnia 2010 09:49

Jak podaje Gazeta Wyborcza, rabusie mają na celowniku małe sklepy, punkty usługowe oraz kolektury. Policja uczula - można zabezpieczyć się przed nieszczęściem.

Funkcjonariusze z zespołu prewencji kryminalnej, dzielnicowi, od połowy marca odwiedzają osobiście małe sklepy, punkty usługowe, bankowe ajencje, punkty bukmacherskie, kolektury. Chcą każdego ostrzec i udzielić kilku rad.
Pierwsza sprawa to ochrona, zabezpieczenie. - Chodzi o to, by zainwestować w monitoring, najlepiej taki wyższej jakości. W tzw. cichy alarm. Idealna byłaby ochrona fizyczna - wymienia Jeleniewicz. - Pewnie, że nie wszystkich na to stać, ale warto chociaż przestawić towar tak, by nie zasłaniał widoku. Trzymać większy utarg w bezpiecznym miejscu, najlepiej, żeby właściciel sklepu odbierał go regularnie. Do tego porządne drzwi, patentowany zamek, nie taki z targu za kilka złotych, kraty.

Druga sprawa -to zachowanie w trakcie napadu i po nim. - Kiedy już do niego dojdzie, nie wolno podejmować żadnych działań na własną rękę, szczególnie jeśli napastnik ma nóż czy inne niebezpieczne narzędzie - uczula rzecznik. - I jak najwięcej zapamiętać: strój bandyty, jakieś charakterystyczne szczegóły, tatuaże, tiki, jąkanie. Jeśli jest ich dwóch - zwróćmy uwagę na to, jak się do siebie zwracają, może wymieniają jakieś pseudonimy. W którą stronę uciekają. Ważna jest także godzina napadu, często ofiary tego typu zdarzeń mają problem, by to odtworzyć. Wszystko to może pomóc policji w poszukiwaniu sprawcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,24

  • Śr

    2,54

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane