Małe sklepy szybciej zareagują na podwyżki VAT

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 2 września 2010 08:24

Małe sklepy szybciej zareagują na podwyżki VAT

Zmiana stawek podatku VAT na żywność wpłynie na ceny towarów w sklepach. - Podwyżki wydają się być nieuniknione, otrzymaliśmy już od producentów i dostawców nowe cenniki. Niedługo będziemy musieli je wprowadzić w naszych sklepach - wyjaśnia w rozmowie z portalem dla handlu.pl Anna Butkiewicz, dyrektor Sklepów Po Drodze.

Jej zdaniem proces ten będzie przebiegać bardziej płynnie w dużych sieciach handlowych. - Te podmioty z racji ilości dokonywanych zakupów mają tak skonstruowane umowy, że wprowadzenie wyższych cen przez dostawców nastąpi z pewnym opóźnieniem. Małe sklepy takich możliwości niestety nie mają i nie mogą sobie pozwolić na przysłowiowe "dokładanie do interesu", dlatego klienci szybciej odczują podwyżki - dodaje nasza rozmówczyni.

Zapytana o to, czy ewentualne przyłączenie do większej sieci mogłoby spowodować wynegocjowanie bardziej korzystnych warunków zakupowych, Anna Butkiewicz odpowiada, że takie propozycje się pojawiły, ale budziły wątpliwości. - Trudno ocenić, czy polityka cenowa byłaby bardziej skuteczna. Rozwiązaniem mogłoby być natomiast, wybudowanie magazynu centralnego na potrzeby niewielkich sklepów. Tutaj jednak rodzą się wątpliwości co do opłacalności takiej inwestycji - podsumowuje dyrektor Sklepów Po Drodze.

Sieć Sklepy Po Drodze powstała w 2005 roku jako propozycja współpracy dla sklepów ogólnospożywczych zlokalizowanych na terenie Warszawy i Okolic. Średnia powierzchnia sklepu należącego do sieci to 120 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Edek 2010-09-03 10:59:49

  jak jeszcze ktoś wierzy w to, że podwyżka VATu o 1% nie spowoduje wzrostu cen WSZYSTKIEGO o jakieś 8-10% to jest idiotą  "by żyło się lepiej..."

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,79

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane