PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Małe sklepy wyprowadzają się ze śródmieścia Kielc

Autor: echodnia.eu 21 lipca 2014 10:18

Ponad 20 lokali handlowych zamknięto tylko w ostatnich miesiącach wokół Rynku, w ścisłym centrum Kielc. Wyprowadzka to efekt wysokich czynszów, nieelastycznej oferty handlowców, zamknięcia ruchu dla pojazdów w tym miejscu, a także wyprowadzki mieszkańców - podaje echodnia.eu.

Pustoszeją lokale przy ulicach Warszawskiej, Leonarda, Wesołej, Hipotecznej, Sienkiewicza, Małej i Dużej. Właściciele zwijają biznes, bo do sklepów mało kto zagląda i nie są już w stanie dłużej udźwignąć kosztów prowadzenia działalności. Centrum, w którym przez kilkadziesiąt lat handel kwitł.

Kupcy z centrum nie godzą się na to i chcieliby, żeby wszystko zostało po staremu. Za niepowodzenia winią głównie prezydenta Kielc. Ich zdaniem ubiegłoroczny remont w centrum na wiele miesięcy zakłócił ruch w sklepach i skutecznie zniechęcił ludzi do odwiedzania śródmieścia. 

Problem leży też w zmniejszającej się z roku na rok liczbie mieszkańców, którzy z Kielc wyprowadzają się najszybciej w kraju. W ciągu 11 lat ich liczba zmniejszyła się o ponad 13 tysięcy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • polak 2014-07-21 14:53:33

  Biedni Polacy i biedna Polska. Mali przedsiębiorcy funkcjonujący od wielu lat służyli społeczeństwu jak najlepiej umieli, poświęcając czas i zaangażowanie a teraz są wykańczani/eliminowani. Decydenci nie biorą tego pod uwagę i wydają pozwolenia na kolejne otwarcia molochów i różnych Sieci. Kiedyś było bardzo mądre przysłowie: "koszula bliższa ciału" teraz należałoby wymyśleć nowe, może takie .................!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  11,98

 • Śr

  7,99

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane