PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Maliny na rynkach hurtowych za 8-16 zł za kg

Autor: dlahandlu.pl 5 lipca 2010 14:34

Sezon truskawkowy już się kończy, w tym roku był wyjątkowy krótki - informują specjaliści z polskich rynków hurtowych. W większości regionów Polski punkty skupu nie przyjmują już tych owoców. Czekają za to na wysyp malin. Ceny malin na rynkach hurtowych w porównaniu z ubiegłym rokiem niższe.

Cena malin w na rynkach hurtowych oscyluje pomiędzy 8 zł na Lubelskim Rynku w Elizówce do 16 zł na Wielkopolskiej Gildii (cena dotyczy malin konsumpcyjnych najwyższej jakości). Na Rynku Hurtowym w Broniszach cena kilograma to 10 zł. To taniej niż rok temu. Na początku lipca w 2009 roku, ceny malin w Broniszach były od 12 do 16 zł za kilogram.

W ofercie owoców konsumpcyjnych w Broniszach i Poznaniu truskawki są, ale cena jest od 4,5 zł do 6 zł za kilogram, podczas gdy rok temu ceny były o połowę niższe.

Tanieją borówki amerykańskie, które na Rynku Hurtowym w Broniszach są tańsze o 15 proc. w porównaniu z ceną sprzed roku. W ofercie hurtowej to 28-34 zł/kg. Dużo tańsze od borówek są jagody leśne, które dostawcy sprzedają w cenie od 10 do 13 zł.
Zgodnie z zapowiedziami trudno jest dostać czereśnie wysokiej jakości. Te najwyższej klasy sprzedawane są nawet po 15 zł za kilogram na Rynku Hurtowym w Broniszach. Najtaniej można dostać te owoce na Sandomierskim Rynku Hurtowym.

W ofercie handlowej są już śliwki, wiśnie, oraz porzeczki. Porzeczki deserowe sprzedawane są w Broniszach w cenie od 5-6 zł za kilogram ,a na poznańskiej Gildii od 3 do 5 zł za kilogram.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    4,03

  • Min

    2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane