Małpka w trakcie przyśpieszonego postępowania układowego

Autor: dlahandlu.pl 16 marca 2018 11:49

Małpka w trakcie przyśpieszonego postępowania układowego fot. Małpka Express

31 stycznia 2018 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych otworzył przyśpieszone postępowanie układowe spółki Małpka S.A i wyznaczył sędziego komisarza - Jarosława Zarębskiego a także wyznaczył nadzorcę sądowego w osobie Michała Górnickiego. Jednocześnie sąd wskazał, że podstawą jurysdykcji jest Prawo restrukturyzacyjne a otwarte postępowanie ma charakter postępowania głównego.

Postępowanie toczy się pod sygnaturą akt: X GRp 2/18. Jednocześnie pod sygnaturą X GR 88/17 toczy się powstępowanie restrukturyzacyjne.

Na postanowienie o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego, przysługuje zażalenie wyłącznie w części dotyczącej jurysdykcji sądów polskich.

Na Facebooku Małpka Express firma opublikowała post: "Wystąpiliśmy do sądu o wniosek o rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego. W naszej opinii to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli nam spłacić nasze zobowiązania, a także umożliwi poprawę finansów firmy. W tej chwili czekamy na decyzję sądu, by rozpocząć zaplanowane działania naprawcze.

Małpka Express to sieć, założona w 2012 r. przez Mateusza Świtalskiego, syna twórcy Eurocashu, Biedronki i Żabki, od 2015 r. należy do funduszu PineBridge i w szczytowym momencie miała w kraju ponad 350 sklepów. Obecnie jest ich ok. 115, czyli o ok. 100 mniej niż w marcu 2017.

Ostatnio informowaliśmy o zmianach w radzie nadzorczej spółki.

Od kilku miesięcy sklepowe półki świecą pustkami, bo dostawcy zgadzają się na dostarczanie produktów tylko za gotówkę, której brakuje. Marcus Preston, prezes sieci informował media, że wstępny plan restrukturyzacji jest przygotowany. Sieć miała dążyć do utworzenia rady wierzycieli. Do czerwca spółka miała wyjść operacyjnie na plus. Docelowo w ciągu 9-18 miesięcy planowała znalezienie nowego inwestora branżowego.

Więcej o problemach sieci tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • LubięMazgaja 2018-03-19 21:36:41

  ppu nic tu nie pomoże.. warto poczytac komentarze ludzi na gowork którzy wdepnęli w to g..no

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,88

 • Min

  2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane