ManpowerGroup: Optymistyczne prognozy zatrudnienia w handlu

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 10 czerwca 2014 09:37

Zgodnie z wynikami badania ManpowerGroup wśród przedsiębiorców w Polsce najlepsze perspektywy zatrudnienia w nadchodzących trzech miesiącach odnotowano dla sektora "produkcja przemysłowa". Optymizm w tym sektorze osiągnął najwyższy poziom od ostatnich czternastu kwartałów. Pozytywny trend widać również w branżach "Transport/Logistyka/Komunikacja" oraz "Handel detaliczny i hurtowy".

Prognoza netto zatrudnienia po korekcie sezonowej wynosi +4 proc. W ujęciu kwartalnym wynik spadł o 3 punkty procentowe zaś w ujęciu rok do roku poprawił się o 2 punkty.
Spośród 752 przebadanych w Polsce pracodawców, 15 proc. przewiduje zwiększenie całkowitego zatrudnienia, 6 proc. zamierza redukować etaty a 75 proc. nie planuje zmian personalnych w najbliższym kwartale.
- To kolejny kwartał, w którym wyniki badania ManpowerGroup wskazują na oznaki stopniowego ożywienia na rynku pracy - komentuje Iwona Janas, Dyrektor Generalna ManpowerGroup w Polsce. - Sytuacja stabilizuje się i mamy nadzieję na jej dalszy dynamiczny rozwój. W III kwartale pracowników będą rekrutować głównie duże firmy, małe i średnie do zwiększania liczby etatów podchodzą ostrożnie. Z naszych obserwacji wynika też, że pracodawcy poszukują bardziej efektywnych rozwiązań i coraz częściej wdrażają elastyczne formy zatrudnienia oraz outsourcing procesów - dodaje Iwona Janas.
W III kwartale 2014 r. w siedmiu z 10 badanych sektorach prognoza netto zatrudnienia jest dodatnia. Największy optymizm odnotowano dla sektora "Produkcja przemysłowa" (+17 proc.). Wysokie prognozy netto zatrudnienia uzyskano również dla branż "Transport/Logistyka/Komunikacja" (+15 proc.) a także "Handel detaliczny i hurtowy" (+11 proc.). 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,36

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane