PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

MasterCard chce dofinansowywać zakup terminali płatniczych

Autor: www.dlahandlu.pl 18 sierpnia 2014 13:25

Polski oddział MasterCard Europe przygotował specjalny program skierowany do tych firm, które wykazują potencjał obrotów kartami, ale dotychczas ich nie akceptowały. MasterCard dofinansuje zakup urządzenia, o ile będzie ono posiadać czytnik kart zbliżeniowych. Jednorazowe dofinansowanie może wynieść do 65 euro.

Jak wykazało badanie przeprowadzone przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, to koszt dzierżawy terminala jest głównym powodem, dla którego nie akceptują one płatności kartowych. - Zdecydowaliśmy się na dofinansowanie mobilnych terminali, tzw. mPOS-ów - mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard. - Chcemy przekonać właścicieli małych punktów handlowo-usługowych do innowacyjnych form płatności. Wierzymy, że w ten sposób uda nam się przyczynić do powiększenia sieci akceptacji płatności bezgotówkowych w naszym kraju.

Program wsparcia dla przedsiębiorców z sektora MSP zakłada, że każdy terminal mPOS zakupiony dla nich przez agenta rozliczeniowego zostanie dofinansowany przez MasterCard kwotą 65 euro. Musi to być jednak urządzenie akceptujące płatności zbliżeniowe, a punkt handlowo-usługowy powinien mieć potencjał na obroty kartowe. - Chcemy mieć pewność, że zakupiony terminal nie będzie stał bezczynnie. Ważne, by nasze wsparcie stanowiło realną zachętę dla przedsiębiorcy - mówi Bartosz Ciołkowski. Pierwsze terminale mPOS na polskim rynku, które umożliwiają transakcje zbliżeniowe, są oferowane przez firmy Verifone oraz Ingenico. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane