MasterCard odpiera zarzuty ws. opłaty interchange

Autor: ekonomia24.pl 3 lipca 2012 15:45

MasterCard odpiera zarzuty, że blokuje porozumienie w sprawie obniżek opłat kartowych. Spółka podkreśla, że już przed miesiącem podjęła decyzję o obniżeniu zdecydowanej większości stawek interchange od stycznia 2013 roku. Tym samym złożyła bardzo konkretną deklarację i spełniła główne oczekiwania NBP i całej grupy roboczej dotyczące spadku tych opłat - informuje serwis ekonomia24.pl.

 Jak mówi Michał Skowronek, dyrektor MasterCard Polska, spółka czeka obecnie na ruch ze strony konkurenta. Ocenia on, że wystarczy, iż Visa jednostronnie obniży stawki interchange i w praktyce w ten sposób zostanie osiągnięty kompromis w drugim wariancie proponowanym przez NBP.

Na początku czerwca MasterCard ogłosił, że od stycznia 2013 r. obniży większość obowiązujących w Polsce stawek opłaty interchange, ale nie przystępuje do wielostronnego porozumienia proponowanego przez NBP. Zakomunikowane obniżki interchange są znaczące, choć nie identyczne jak w propozycji NBP. Nie zmienią się opłaty dla ekskluzywnych kart kredytowych MasterCard World oraz MasterCard World Signia, dla których wynoszą one odpowiednio 2 proc. i 2,2 proc. - czytamy w serwisie ekonomia24.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,79

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane