PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

MasterCard: Ostatecznie za niższy interchange zapłaci klient

Autor: wyborcza.biz 3 lutego 2012 12:28

Wysokość opłaty za płatnościa kartą powinna zagwarantować rozwój obrotu bezgotówkowego. Interchange jest przychodem banku, który jest potem reinwestowany w konsumenta, np. w postaci braku opłat za karty czy darmowych usług dodawanych do kart - mówi na łamach wyborczej.biz Michał Skowronek, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard.

Dyrektor MasterCard przywołuje przykład Australii, gdzie interchange urzędowo obcięto o połowę. Centralny Bank Australii przeprowadził badanie, które wykazało, że po obniżce opłaty interchange opłaty za karty płatnicze wzrosły średnio o 20 proc., wzrosły również ceny w sklepach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Mumin 2012-02-06 00:42:22

    Dziwne, wszędzie w Europie opłaty intercharge są niższe, w UK terminale w każdym miejscu, ale nikt nie zdziera tak z segmentu retail, jak MASTERCARD. Ceny podrożeją? To dlaczego, Biedronka wciąż nie wprowadziła terminali? 2% od obrotu, 50zł za terminal, 50zł za paypass. Popieram, że w/w brakuje logiki. A klienci sami wybiorą banki bezpłatne. W wielu bankach można mieć karty za darmoi wypłacać wszędzie za darmo!

  • Marta 2012-02-03 15:18:22

    Mnie podnieśli opłatę w Kredyt Banku za prowadzenie konta o 1zł. (konto służy mi tylko do spłaty kredytu).Więc przyspieszam spłatę kredytu o 4 miesiące i dziękuję bankowi za współpracę . Ja wyjde w rozliczeniach "do przodu"ale żadnych kredytów, zacznę wreszcie odkładać na eMax plus. Bank straci dobrego, solidnego klienta Jeśli tylko podniosą opłatę za kartę (mam w Polbanku ) także zaraz oddam a dosyć aktywnie korzystam i zbierają odsetki co miesiąc około 50-90zł. Jak im mało to nic nie będą mieć . Chytry dwa razy traci.A ja poradzę sobie bez pomocy banków.

  • Jacek 2012-02-03 14:31:45

    Śmierdzi lipą wypowiedź Pana Dyrektora. Do tego jest nielogiczna. Proponuję argumentacje odwrotną, podnieśmy opłatę interchangę 10 krotnie to spadną opłaty za wydawanie kart płatniczych i ceny w sklepach. Widać, że broni własnego stanowiska i interesu, ale lepiej niech nie mydli oczu, mówiąc że jak będzie taniej to będzie drożej.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane