PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

MasterCard promuje detalistów oferujących usługę cashback

Autor: pr 18 kwietnia 2016 13:31

Rusza nowa kampania reklamowa MasterCard promująca usługę Płać kartą i wypłacaj, dzięki której można wypłacić gotówkę z kasy sklepu przy płaceniu kartą za zakupy. Celem kampanii jest informowanie o możliwości wypłaty gotówki w sklepie przez posiadaczy kart MasterCard i Maestro, a także o punktach handlowo-usługowych, w których usługa Płać kartą i wypłacaj jest dostępna. Wśród nich znajdują się m.in. takie znane marki jak: Alma, Carrefour, E.Leclerc, Fresh Market, Krakowski Kredens, Lukoil, Media Ekspert, Media Markt, Małpka Express, Orlen, Ruch, Saturn czy Żabka.

Z danych NBP wynika, że w 2015 r. wypłaciliśmy ze sklepowych kas łącznie 816 mln zł, czyli o 54% więcej niż rok wcześniej. Jeszcze szybciej rosła liczba tego typu transakcji, która zwiększyła się o 66%, do 7,85 mln transakcji. Na zainteresowanie konsumentów odpowiadają właściciele sklepów. Na koniec 2015 r. liczba punktów usługowo-handlowych oferujących tę usługę wyniosła 94 tys., co oznacza wzrost o ponad 30% w ciągu roku. Innymi słowy popularność cashback rośnie jeszcze szybciej niż liczba placówek przyjmująca płatności bezgotówkowe (wzrost o 19% na przestrzeni 2015 r.). W efekcie już ponad 1/4 z 364 tys. punktów handlowo-usługowych w Polsce akceptujących płatności kartą oferuje usługę cashback.

- Cieszymy się, że Polacy coraz chętniej korzystają z usługi Płać kartą i wypłacaj. Jest to wygodny sposób na uzupełnienie gotówki na drobne wydatki w miejscach, gdzie płatności bezgotówkowe nie są jeszcze akceptowane. Ta usługa cieszy się szczególnie dużą popularnością w sklepach i punktach usługowych, w pobliżu których nie ma bankomatu. Konsumenci doceniają też fakt, że mogą wypłacić dowolną, nie tylko okrągłą, kwotę – mówi Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku i akceptacji kart płatniczych w polskim oddziale MasterCard Europe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane