MG chce, aby przepisy dotyczące działalności gospodarczej zmieniały się tylko 2 razy w roku

Autor: PKPP Lewiatan 8 stycznia 2013 10:25

Wprowadzenie zasady, aby tylko dwa razy w roku mogły się zmieniać przepisy mające wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej ułatwi życie wielu firmom - uważa PKPP Lewiatan.

Lewiatan popiera projekt założeń projektu ustawy o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki, który zakłada wprowadzenie do systemu prawnego zasady, zgodnie z którą tylko dwa razy w roku kalendarzowym - 1 stycznia i 1 czerwca - mogą wchodzić w życie przepisy mające wpływ na podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej.

Duża liczba regulacji prawnych, wywołuje wśród przedsiębiorstw, szczególnie małych i średnich uczucie zagubienia i niemożności sprostania obowiązkom z nich wynikającym (tylko przepisy podatkowe obowiązujące MSP pochodzą z ponad 70 różnych aktów prawnych). Ok. 60 proc. stanowionego w ciągu roku prawa, to nowelizacje, które ciężko śledzić na bieżąco MSP.

Wśród licznych barier związanych z wykonywaniem działalności gospodarczej, przedsiębiorcy, wciąż na pierwszym miejscu wymieniają brak stabilności (zmienność i brak przewidywalności) regulacji prawnych ograniczający m.in. skłonność przedsiębiorstw do inwestowania, a także obiektywny brak możliwości dostosowania się do nowych regulacji prawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    5,99

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201