Miasto i kupcy za rewitalizacją targowiska w Sosnowcu

Autor: dziennikzachodni.pl 21 października 2015 11:26

Targowisko przy ul. Szklarnianej w centrum Sosnowca nie przysparza miastu chluby. Za kilkanaście miesięcy targowisko ma jednak wyglądać inaczej. Kupcy i władze Sosnowca podpisali specjalne porozumienie w tej sprawie - informuje dziennikzachodni.pl.

Zgodnie z zasadami podpisanego porozumienia miasto ma przygotować i przedstawić koncepcję zagospodarowania terenu targowiska w rejonie ulic Szklarnianej i Dekerta, w której znajdą się też propozycje dotyczące rewitalizacji tego terenu. Porozumienie zakłada, że koncepcja zakładać będzie ujednolicenie wyglądu wszystkich obiektów znajdujących się w złym stanie technicznym i estetycznym. Każdy z kiosków ma zyskać jednakowe tynki i elewacje. Na całym targowisku pojawi się też nowa nawierzchnia, oświetlenie czy mała architektura.Na Szklarnianej rozmieszczona zostanie również zieleń.

Handlujący na targowisku kupcy w porozumieniu zobowiązali się do współdziałania z miastem podczas opracowywania koncepcji. Koszty jej opracowania poniesie miasto. Jeśli wszystko toczyć się będzie pomyślnie, przebudowa targowiska rozpocznie się w 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    3,02

  • Min

    2,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane