PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Miasto ma plany wobec targowiska w Białymstoku

Autor: bialystokonline.pl 8 listopada 2014 10:55

Więcej parkingów, zadaszenia pomiędzy pawilonami, a także rozszerzony teren targowiska. Kupcy z ul. Kawaleryjskiej poznali plany miasta wobec ich bazaru - podaje portal bialystokonline.pl.

Modernizacja targowiska, które przy ul. Kawaleryjskiej (po przenosinach z ul. Bema) istnieje od 22 lat, ma być rozłożona na 3 lata. W tym roku trwały prace planistyczne, od 2015 od 2017 będą prowadzone inwestycje.

Najpierw zostaną rozbudowane parkingi. W planach jest modernizacja 202 istniejących miejsc postojowych, do tego przybędzie 180 nowych, wszystkie na 7 parkingach wokół targowiska. Z nich będą mogli korzystać nie tylko kupcy i ich klienci, ale również osoby, które np. przyjadą na mecz na sąsiedni stadion.

Jest również koncepcja budowy zadaszeń wzdłuż głównych alejek targowiska. Wszystko jest modułowe. Poszczególne elementy można rozebrać i przenieść w inne miejsce. Konstrukcja zadaszenia ma być lekka, z ażurowymi wspornikami i przeszkleniami, by w ciągu dnia nie trzeba było doświetlać przejścia. Całość zaprojektowana jest jako minimalistyczna i niedroga.

Plany miasta, choć ciekawe, budzą jednak pewne obawy wśród handlujących.Czy ten teren przetrwa przez 10-15-20 lat? Czy warto tu inwestować? Kupcy mieli również wątpliwości, czy inwestycje nie odbiją się na wysokości ich czynszów - czytamy w bialystokonline.pl.

Przy ul. Kawaleryjskiej handluje 1700 osób. Teren targowiska zajmuje 9 ha, w przyszłości ma być powiększony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane