PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mid Europa zainwestuje w rozwój sieci Żabka 1,5 mld zł

Autor: Puls Biznesu 11 grudnia 2012 09:26

Mid Europa zainwestuje w rozwój sieci Żabka 1,5 mld zł

Fundusz Mid Europa wpompuje wielkie pieniądze w małe sklepy. Do 2018 r. na rozwój Żabek i Freshmarketów ma pójść 1,5 mld zł - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Sieć Żabka, kontrolowana przez fundusz Mid Europa Partners, właśnie zakończyła prace nad nową strategią. W ciągu pięciu lat zamierza podwoić sieć sklepów i zdominować segment małych sklepów w dużych miastach. Dziś ma ponad 2,5 tys. placówek. Jacek Roszyk, prezes Żabki zapowiada na łamach "Pulsu Biznesu", że w przyszłym roku jego sieć będzie miała ponad 3 tys. sklepów. Jest również przekonany, że w nadchodzących pięciu latach ta liczba może zbliżyć się do 5 tys.

- Celem naszych działań jest, aby Żabka była postrzegana jako lider cenowy w kategorii sklepów małoformatowych - mówi prezes Żabki.

Sieć miała ok. 2,8 mld zł przychodów w 2011 r. Jak podaje "Puls Biznesu" w bieżącym roku miały one przekroczyć poziom 3 mld zł, ale spółka oficjalnie nie chce komentować danych finansowych. Roszczyk zapewnia jednak, że "obroty sieci rosną rocznie o ponad 20 proc.".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane