Mieszkańcy Białegostoku bronią sklepu osiedlowego, nie chcą sieci Stokrotka

Autor: Gazeta Wyborcza Białystok 25 sierpnia 2010 09:52

Mieszkańcy ul. Sienkiewicza, Fabrycznej i Ciepłej walczą o zachowanie osiedlowego supermarketu "LEMIR". Zebrali ponad 1200 podpisów pod petycją do zarządu Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który w przetargu chce oddać sklep sieci "Stokrotka" - informuje Gazeta Wyborcza Białystok.

Przez kilkanaście lat funkcjonowania supermarketu wszystko przebiegało bez większych problemów. Mirosław Gawryluk, jego współwłaściciel płacił pieniądze za dzierżawę (miesięcznie 16 zł za mkw.), a w zamian klienci mieli gwarancję niskich cen.

W 2008 r. Gawryluk uzyskał zgodę magistratu na przeprowadzenie prac modernizacyjnych, ale nie otrzymał pozytywnej decyzji ze strony spółdzielni, która chciała postawić w tym miejscu wieżowiec. Tę inwestycję zablokowali mieszkańcy osiedla. Natomiast niedawno współwłaściciel sklepu otrzymał wypowiedzenie umowy najmu. Nowy dzierżawca miał być wyłoniony w drodze przetragu - czytamy w "GW".

Jak podaje gazeta, 15 lipca nastąpiło otwarcie ofert. Spółdzielnia wybrała sieć "Stokrotka", która zaoferowała najwyższą cenę za dzierżawę sklepu (41 zł za m kw.; Gawryluk zaproponował 25 zł plus budowa nowego obiektu).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11014

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane