PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mieszkańcy Olkusza skarżą się na uliczny handel przy targowisku

Autor: Przegląd Olkuski 25 maja 2012 10:36

Targowisko położone przy ul. Świętokrzyskiej w Olkuszu od dawna stanowi nie lada problem dla mieszkańców pobliskich bloków. Coraz głośniej skarżą się oni na szerzący się uliczny handel - informuje "Przegląd Olkuski".

Władze miasta tłumaczą, że handel odbywa się na terenie prywatnym, w znacznej mierze należącym do PSS Społem. Teren targowiska w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego zapisany jest jako grunt pod parking. Ale handel odbywał się tam "od zawsze".

Pięć lat temu władze miasta zapowiedziały, że koniec z pobłażliwością dla handlujących na ul. Świętokrzyskiej. W ubiegłym roku odnotowano w dokumentacji 273 interwencje strażników miejskich w związku z prowadzeniem sprzedaży towarów na chodnikach lub parkingach. Nałożono 128 mandatów karnych, a 145 osób pouczono - podaje "Przegląd Olkuski".

Kilka lat temu pojawił również się pomysł, by handlujący z „koszyka", czyli sprzedający spożywcze produkty z własnego gospodarstwa, przenieśli się na targowisko przy ul. Sławkowskiej. Jego administrator twierdzi, że oferta jest nadal aktualna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane