Mieszkańcy wsi odczują zmianę przepisów ws. sprzedaży leków w sklepach

www.farmer.pl 17 stycznia 2017 15:16

Zmiany przepisów dotyczących sprzedaży leków bez recepty w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych w niewielkim stopniu odczują mieszkańcy miast. Utrapieniem będą za to dla społeczności wiejskiej, o której resort najwyraźniej zapomniał - informuje serwis Farmer.pl.

Projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia zakłada ograniczenia sprzedaży leków bez recepty w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. Nie znajdziemy tam już m.in. wielu leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, stosowanych w przypadkach nieżytu żołądka i zgagi. Ponadto z leków zostanie usuniętych wiele substancji a zdecydowanie zmniejszona zostanie liczba tabletek w opakowaniu.

Jak wskazuje Krajowa Rada Izb Rolniczych w liście do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła około 15 milionów Polaków mieszka na terenach wiejskich i w mniejszych miejscowościach.

- Apteka ogólnodostępna nie ma ekonomicznej racji bytu w większości przypadków na tych obszarach, a nawet jeżeli znajduje się w pobliskiej większej miejscowości czy mieście, to często nie jest otwarta w weekendy - czytamy w piśmie.

Do 24 stycznia Ministerstwo Zdrowia zbiera uwagi na temat projektu rozporządzenia.

Czytaj więcej na Farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane