PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Minister Morawiecki przychyla się do postulatów Polskiej Grupy Supermarketów

Autor: dlahandlu.pl 23 marca 2016 10:49

Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki przychyla się do postulatów handlowców z Polskiej Grupy Supermarketów i wyraża gotowość do aktywnej mediacji w sporze wokół warszawskich sklepów sprzedających alkohol.

Jednocześnie, w piśmie skierowanym do prezesa PGS, proponuje organizację spotkania i dyskusji pomiędzy handlowcami a władzami stolicy w celu wypracowania kompromisowego rozwiązania dla obu stron. W liście Ministerstwo Rozwoju namawia do konstruktywnej dyskusji, która przyczyni się do osiągnięcia porozumienia wokół oprotestowanej uchwały władz miasta stołecznego, wprowadzającej zmiany w prawie miejscowym w zakresie sprzedaży napojów alkoholowych oraz usytuowania punktów sprzedaży alkoholu w Warszawie. W tym celu wyznacza Departament Handlu i Usług jako jednostkę, której zadaniem będzie koordynacja negocjacji.

PGS jako jedyna organizacja, skupiająca polskie sklepy, skierowała pozew do sądu o uchylenie wadliwej decyzji Ratusza i oprotestowała uchwałę władz miasta. Teraz wzywa do szybkiego i rzeczowego spotkania do 10 kwietnia br. lub grozi dużymi, wielotysięcznymi manifestacjami handlowców z całego kraju w stolicy.

- Wierzymy, że Ratusz opamięta się i handlowcy nie będą zmuszeni do protestów w centrum stolicy – podkreśla Michał Sadecki, prezes PGS.

Przedstawiciele PGS podkreślają, że są obecnie jedyną organizacją skupiającą polskich przedsiębiorców branży handlowej, która broni interesów małych, rodzinnych sklepów spożywczych w stolicy. - Jesteśmy otwarci dla wszystkich, pokrzywdzonych właścicieli sklepów, którzy chcą przystąpić do zbiorowego pozwu przeciw władzom stolicy – dodaje prezes PGS.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • całodobowy 2016-04-09 22:46:02

    po pierwsze zakazać sprzedaży alkoholu na stacjach paliw! Po cholerę tam alkohol? to już wyeliminuje z rynku sporo koncesji. Po drugie ograniczyć możliwość sprzedaży alkoholu mocnego w wielkich sklepach zachodnich sieci, ale też w zwykłych spożywczakach ... piwo, wino OK, ale mocniejsze rzeczy już tylko w sklepach specjalistycznych

  • Obserwator 2016-03-24 08:09:28

    Racja, jest dużo budek, sklepików monopolowych, ale ta uchwała uderza w normalne sklepy spożywcze. Niech stworzą ją tak żeby nie powstawały budki 24/h bo inaczej każdy sklepikarz jest zagrożony utratą koncesji. To jest proste narzędzie dla konkurencji do wykoszenia handlu. Otwierają sobie obok sklepu klubik dla dzieci 2m2 do którego wcale nie musi nikt przychodzić i sklep nie dostaje przedłużenia koncesji. Jak absurdalna może być ta uchwała aby działała wstecz. Przecież ktoś zainwestował w ten sklep, dostał koncesje. Jak można mu teraz to zabrać? Nie dziwię się co do tego pozwu. To nie może tak działać. Dla nowo otwierających się sklepów to rozumiem, ale dla tych co od wielu lat działały? Dziś nikt nie może być spokojny bo powstanie w jego okolicy coś co mu odbierze koncesje? Totalny absurd!

  • observator 2016-03-23 15:01:07

    należy ograniczyć liczbę sklepików sprzedających głównie alkohol. Wiele warzywniaków zamieniło się w sklepy monopolowe bo to lepszy dla nich biznes. Niedługo będzie jak w Rosji; szybciej kupisz wódkę niż chleb!

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane