Ministerstwo opracuje kolejną edycję Narodowej Loterii Paragonowej

Autor: PAP 31 maja 2017 13:46

Ministerstwo finansów przygotowuje podsumowanie Narodowej Loterii Paragonowej i na bazie tych doświadczeń resort będzie chciał opracować kolejną edycję tego konkursu - powiedział w środę wiceminister Paweł Gruza, odpowiedzialny za uszczelnienie systemu podatkowego.

W środę odbyło się uroczyste wręczenie nagrody głównej i nagrody specjalnej w Narodowej Loterii Paragonowej: Opla Astra za zwycięski paragon z marca, ostatniego miesiąca, podczas którego uczestnicy loterii mogli dokonywać rejestracji paragonów, oraz Opla Insignia za zwycięski paragon z ostatniej premiowanej w loterii branży "Sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw".

Kluczyki zwycięzcom do obu aut wręczył wiceminister finansów Paweł Gruza.

"Przygotowujemy raport podsumowujący loterię i na bazie tych doświadczeń będziemy opracowywać kolejną edycję tego konkursu" - powiedział dziennikarzom wiceminister.

Jak dodał, resort uważa, że tego typu loteria, jest jednym z wielu instrumentów, które poprawiają skuteczność i efektywność podatków. "W związku z tym, nie ma w tym momencie decyzji o zaprzestaniu tego instrumentu. Szczególnie, że mamy w najbliższych planach istotne zmiany i uszczelnienie systemu kas fiskalnych, które także chcemy okrasić kolejną edycją konkursu, kolejnymi nagrodami" - powiedział wiceminister.

Dodał, że podstawowym celem tego typu konkursów jest "budowanie świadomości społecznej dotyczącej tego, jak płacimy, jak rozliczane są podatki". "I ten cel wydaje się być osiągany. Chcemy na bazie tych doświadczeń wzmóc ten efekt świadomości społecznej" - podkreślił.

Zwycięskie numery zgłoszenia zostały wylosowane 18 kwietnia br. spośród wszystkich paragonów zarejestrowanych w marcu na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl, natomiast paragon "branżowy" został wylosowany spośród paragonów pochodzących z branży i zarejestrowanych od stycznia do marca b.r.

Podczas 18 miesięcy trwania Narodowej Loterii Paragonowej w Ministerstwie Finansów zostały wręczone łącznie 24 pary kluczyków (do 18 Opli Astra i 6 Opli Insignia).

Polacy zarejestrowali w loterii ok. 137 milionów paragonów fiskalnych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,39

  • Śr

    1,66

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane