Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi o dyrektywie tytoniowej

Autor: pih, www.dlahandlu.pl 2 marca 2012 10:33

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi o dyrektywie tytoniowej

Odnosząc się do wyrażonych obaw w sprawie prac prowadzonych w UE nad zmianami w Dyrektywie z 5 czerwca 2001 r. w sprawie zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych Państw Członkowskich, dotyczących produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych pragnę podkreślić, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opowiada się za działaniami, które pozwolą utrzymać poziom zapotrzebowania na krajowy surowiec tytoniowy, oraz będą przeciwdziałać rozwojowi szarej strefy i zmniejszaniu dochodów budżetu państwa - pisze Andrzej Butra, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

(...) resort rolnictwa będzie się nadal sprzeciwiał przyjmowaniu radykalnym rozwiązań zagrażających utrzymaniu zbytu na krajowy surowiec tytoniowy i grożącym likwidacją miejsc pracy w rolnictwie lub przetwórstwie tytoniu.

Jak wynika z konsultacji nad dyrektywą poparcie dla restrykcyjnych rozwiązań jest znikome w całej UE. Z ponad 85 tys. zgłoszeń, jedynie 1,76 proc. wyraziło poparcie dla ujednoliconych opakowań, jedynie 4 proc. wyraziło poparcie dla regulacji dodatków i tylko 1,87 proc. było za zakazem ekspozycji. Z Polski wpłynęło blisko 24 tys. uwag, a poziom poparcia dla ww. zmian był jeszcze niższy (od 0,08 proc. do 1,5 proc.)

KE przeprowadza aktualnie dodatkowe konsultacje z przedstawicielami zainteresowanych grup zawodowych. Ponadto w Komisji trwają prace nad przygotowaniem raportu nt. oceny skutków wprowadzenia proponowanych rozwiązań na sytuację ekonomiczno-społeczną w rejonach upraw tytoniu. Prawdopodobny termin ogłoszenia do II kw. 2012 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,49

  • Śr

    7,06

  • Min

    3,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane