PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ministerstwo Skarbu wybierze doradców do prywatyzacji giełd rolnych

Autor: PAP 14 listopada 2010 19:12

Skarb Państwa jeszcze w tym miesiącu chce ruszyć z prywatyzacją ośmiu giełd rolnych - wynika z rozmowy PAP z Adamem Leszkiewiczem, wiceministrem skarbu.

Ministerstwo Skarbu Państwa chce uruchomić do końca listopada procesy prywatyzacyjne ośmiu giełd rolnych - powiedział PAP wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz. "Zaczynamy wybierać doradców prywatyzacyjnych dla tych spółek" - dodał.

Chodzi o spółki: Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy Giełda Elbląska, Zielonogórski Rynek Rolno-Towarowy, Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze w Gdańsku, Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Radomiu, Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce, Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego we Wrocławiu, Rolno-Przemysłowy Rynek Hurtowy Giełda Hurtowa w Legnicy, Beskidzki Hurt Towarowy w Bielsko-Białej.

Wiceminister skarbu poinformował, że w przypadku prywatyzacji Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach MSP czeka na zatwierdzenie prospektu przez Komisję Nadzoru Finansowego, ponieważ oferta publiczna jest skierowana do więcej niż 100 podmiotów. "Liczymy, że KNF zatwierdzi ten prospekt do końca listopada" - powiedział. Do preferencyjnego zakupu akcji największego rynku hurtowego owoców, warzyw i kwiatów w Polsce jest uprawnionych ok. 800 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane