PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Minutka może zniknąć z rynku. Eurocash nie będzie kontynuował projektu

Autor: www.dlahandlu.pl 26 czerwca 2012 09:37

Minutka może zniknąć z rynku. Eurocash nie będzie kontynuował projektu

Partnerska sieć Tradisu - Minutka - powoli znika z rynku. Eurocash nie będzie kontynuował tego projektu. - Biorąc pod uwagę małą liczbę sklepów sieci Minutka (150 placówek) w porównaniu z siecią abc (prawie 4900 placówek) oraz początkowy stopień rozwinięcia oferty tego konceptu, Eurocash podjął decyzję o niekontynuowaniu wdrożenia sieci Minutka. Istotny był również poziom rozpoznawalności poszczególnych marek, który w przypadku sieci abc jest zdecydowanie wyższy - wyjaśnia w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Carlos Saraiva, członek zarządu Grupy Eurocash i prezes Grupy Tradis.

- Sieć Minutka była projektem Emperii i stanowiła odpowiedź na formułę od lat rozwijaną przez Eurocash, czyli sieć sklepów abc - tłumaczy prezes Tradisu.

Partnerzy sieci Minutka mają możliwości zmiany i przystąpienia do innej sieci franczyzowej, w szczególności do sieci abc, aczkolwiek ostateczna decyzja należy do nich. - Jak zawsze wspieramy naszych klientów przy tego typu zmianach i wspólnie inwestujemy, by ich sklepy stały się bardziej
rentowne - dodaje Carlos Saraiva.

Według Eurocashu, rozwiązania proponowane właścicielom sklepów sieci Minutka to przykład synergii wynikającej z połączenia Eurocash z Tradisem: dzięki integracji obu firm klienci mogą przynależeć do silniejszej i bardziej rozpoznawalnej sieci, która oferuje jeszcze większe korzyści wynikające ze współpracy.

Przypomnijmy, oferta sieci Minutka skierowana była do właścicieli małych sklepów spożywczych, którzy preferują samodzielne zaopatrzenie placówek w halach Cash & Carry Tradisu. - Zgodnie z zapowiedziami do końca roku na polskim rynku handlowym będzie funkcjonowało co najmniej 120 Minutek, a kolejny rok chcemy zamknąć z liczbą 600 partnerów. Sieć dynamicznie się rozwija, a kolejni detaliści deklarują chęć dołączenia do projektu. To potwierdza, że małe sklepy chcą umacniać współpracę z Tradisem i właśnie w nas widzą solidnego partnera, z którym mogą skutecznie budować przewagę konkurencyjną - mówił w grudniu 2011 r. Kazimierz Mars, ówczesny prezes zarządu Tradisu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • hi 2012-06-26 12:22:26

  typowe portugalskie bredzenie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane